Real se mě dvakrát pokusil podepsat, vzpomíná legendární kapitán Barcelony

Real se mě dvakrát pokusil podepsat, vzpomíná legendární kapitán Barcelony

Na fotbalové trávníky vstoupilo jen málo stoperů lepších než Carles Puyol. Ten strávil patnáct sezón v A týmu Barcelony, vyhrál mistrovství světa a mistrovství Evropy, třikrát Ligu mistrů a několikrát španělskou La Ligu. Dres jiného španělského klubu by mu neslušel.

A obzvláště Realu Madrid, odvěkého rivala FCB. Sám legendární kapitán klubu však přiznává, že se jej Bílý balet pokusil angažovat. A to dokonce dvakrát. Těžko si jej představit v bílém dresu, stejně jako Sergia Ramose v tom červenomodrém. Puyol nicméně nabídky logicky nepřijal a ani od Ramose se nečeká, že by Real opustil.

"Když Real angažoval trenéra Camacha, pokusil se přivést mě i Ronaldinha," přiznává Puyol. "Dvakrát se mě pokusili získat, ale já jsem hrál za nejlepší klub na světě a chtěl jsem v něm zůstat. A taky zůstal," pokračoval dlouhovlasý stoper a ikona klubu. Nešel tak ve stopách Luise Figa, který v roce 2000 odešel z Barcelony právě do Realu, kde se stal členem Galacticos.

Ani Ronaldinha si nelze lehce představit v bílém dresu, toho by ale jistě i fanoušci přivítali lépe. Jednou zde zažil i ovace jako hráč Barcelony po mimořádném výkonu v El Clasicu, i on ale nabídku nejúspěšnějšího klubu La Ligy odmítl.