Derby bude naše, věří Smola před duelem s Opavou. Slezské derby odehraje poprvé v dresu Baníku

Derby bude naše, věří Smola před duelem s Opavou. Slezské derby odehraje poprvé v dresu Baníku

Třicetiletý vytáhlý útočník Tomáš Smola vyhlíží první derby proti Opavě, za kterou sám tři roky hrál. Duel pro něj bude opravdu zajímavý, s tímto týmem si totiž vybojoval postup do první ligy a byl hlavním útočníkem klubu.

Smola dlouho nebyl ligovým hráčem, neprosadil se v Bohemians ani v Teplicích a góly začal střílet až v Ústí nad Labem. Od roku 2016 hrál za Opavu, s týmem oslavil postup mezi elitu a po třech letech se přestěhoval do stabilnějšího týmu, naneštěstí pro příznivce Opavy ale do konkurenčního Baníku Ostrava.

"Bude to zajímavé. Zatím to tak nevnímám, ani nad tím nepřemýšlím. Proběhla už nějaká příprava u videa, vím, jak kluci z Opavy hrajou, ale rozhodne se na hřišti. Určitě se těším na atmosféru derby. Ta pokaždé byla fantastická, a bude stoprocentně i teď," věří Smola.

Nelze vyloučit, že na něj budou fanoušci jeho bývalého klubu pískat. "Já si z toho hlavu nedělám. Nějak jsem to nikdy nevnímal. Naopak mě to dokáže i vyhecovat. To jsou věci, které stejně neovlivníte. Patří to k tomu a já to beru sportovně," říká nicméně vysoký hroťák. 

Pro Baník to bude důležitý zápas nejen kvůli tomu, že je to derby, ale i kvůli situaci v tabulce. Opava překvapivě vyhrála dva ze tří zápasů, Baník však doma podlehl Liberci a Teplicím a jediné tři body si připsal za těsnou výhru v Karviné.