Götze si libuje nad posilami a slibuje boj o titul

Götze si libuje nad posilami a slibuje boj o titul

Bundesligový Dortmund chystá tento rok útok na mistrovský titul a chce přerušit dominanci mnichovského Bayernu. Odhodlání šéfů BVB bylo znát i na přestupovém trhu, když do Signal Iduna Parku zamířili mimo jiné i ofenzivní hráči Julian Brandt a Thorgan Hazard. Podle Maria Götzeho by právě tyto dva příchody měly vestfálskému celku náramně pomoci.

Kolaps ze závěru loňské sezony vyšel Borussii draho. Ačkoli žlutočerní dlouho vévodili tabulce, ke konci ročníku jim došel dech a přenechali prvenství Bavorům, kteří se tak na ligové scéně radovali posedmé v řadě.

Pomoci k návratu na vrchol má i návrat Matse Hummelse, jenž do Dortmundu zamířil po třech letech právě v Bayernu a kouči Lucienu Favremu se hlásil i Nico Schulz, jehož se podařilo získat z Hoffenheimu.

Největším přínosem pro klub jsou ale podle Götzeho právě Brandt s mladším bratrem hvězdy Realu. „Myslím si, že Julian je velmi, velmi dobrým hráčem. Znám ho z národního týmu. Věřím, že nám pomůže dostat se na vyšší úroveň. Když se podíváte na jeho výkony z loňské sezony, tak by to neměl být problém. Může nám pomoci na křídle i ve středu. Pro Borussii to byl velmi dobrý přestup,“ liboval si Götze.

A svěží vítr do útoku by měl přinést i Thorgan Hazard. Jemu se po nevydařeném angažmá v Chelsea náramně dařilo v Mönchengladbachu a v Dortmundu věří, že bude v podobných výkonech pokračovat. „V Gladbachu i za Belgii se prezentoval velmi dobře. Jsem rád, že se nám takto zvýšila kvalita. Určitě nám to hodně pomůže,“ dodal Götze.