Prohráli jsme si to sami, mrzí Sýkoru. Přes Pjunik měl Jablonec postoupit

Prohráli jsme si to sami, mrzí Sýkoru. Přes Pjunik měl Jablonec postoupit

Jablonec po prohře 1:2 v Arménii svého soupeře doma neporazil a navzdory šancím pouze remizoval 0:0. Družina Petra Rady tak končí už ve druhém předkole Evropské ligy a účast v základní skupině této soutěže nezopakují. 

Za Jablonec přitom nastoupil i Jan Sýkora, který je na evropský poháry zvyklý především ze svého působení v pražské Slavii. Stále je ostatně jejím kmenovým hráčem, v Jablonci je pouze na hostování. I přesto jej ale nezvládnutí dvojzápasu nesmírně mrzí. „Určitě se čekal postup. Zvlášť když jsme ještě dali venku branku, tak nám stačilo 1:0. Budeme to kousat těžce, chtěli jsme postoupit za každou cenu. A myslím, že přes tohohle soupeře jsme postoupit měli,“ prozradil pětadvacetiletý univerzál.

„Myslím, že jsme si prohráli celý ten dvojzápas úplně sami. Ať už je to první poločas v Arménii, nebo dnes ve finální fázi. Chyběl nám klid. Jednoznačně jsme měli vyhrát. Měli jsme k tomu blízko, chyběl jeden gól,“ smutnil někdejší hráč Sparty, Brna, Liberce či Slavie. „Špatně jsme si vybírali prostory, zvlášť ve druhém poločase. Kdybychom byli na správných místech a tlačili se do koncovky, asi bychom ten gól dali,“ pokračoval v hodnocení.

„Ke konci už to bylo vabank, už jsme to chtěli urvat vůlí a silou. Lítalo to tam okolo, jen ne do brány. Dalo se počítat s tím, že Pjunik to bude kouskovat, když bude takový stav a průběh. Byla to naše nemohoucnost, že jsme nedali gól,“ dodal Sýkora. Chuť si jeho tým může napravit o víkendu v Českých Budějovicích, kde nastoupí v rámci čtvrtého kola Fortuna ligy.