Klub musí změnit moji roli, stěžuje si Pochettino. Nemá žádný vliv na přestupy Tottenhamu

Klub musí změnit moji roli, stěžuje si Pochettino. Nemá žádný vliv na přestupy Tottenhamu

Mauricio Pochettino sice loni s Tottenhamem udělal úspěch v podobě účasti ve finále Ligy mistrů, za pět na lavičce Spurs ale nezískal s výjimkou čerstvého přípravného Audi Cupu žádnou trofej. Na nic se nelze vymlouvat, kouč si však stěžuje na nedostatečné pravomoce ohledně přestupové politiky klubu.

Argentinský trenér se Tottenhamu ujal po sezóně 2013/14 na lavičce Southamptonu a pravidelně se s ním na lavičce Kohouti účastní zápasů v Lize mistrů a pohybují se podstatně výše v tabulce, než tomu bylo za jiných trenérů, trofeje však stále Spurs nezískávají. Může za to ale i fakt, že narozdíl od konkurentů v Premier League tým minimálně posiluje. Navzdory zájmu trenéra o různé hráče.

Loni v létě Tottenham nezískal vůbec nikoho, poslední posila byl Lucas Moura v lednu 2018. Letos ale přišel z Lyonu záložník Tanguy Ndombelé, o kterého sám Pochettino stál, přestupy nicméně neřeší. A právě to mu vadí, že narozdíl od Kloppa, Guardioly, Emeryho či Lamparda za něj změny v kádru dělají lidé "nad ním", především tedy boss Spurs Daniel Levy. 

Pochettino byl do roku 2016 pouze trenér, od té doby je manažer. Má tedy mít právo i na to, aby si sám rozhodoval o přestupech. Tak se ale podle něj děje pouze minimálně. "Klub musí změnit mou roli a popis práce. Téměř vůbec nemohu ovlivnit přestupy týmu, který trénuji," stěžuje si Pochettino.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.