Dani Alves si po odchodu z PSG konečně vybral klub!

Dani Alves si po odchodu z PSG konečně vybral klub!

Legendární krajní obránce Dani Alves po sedmnácti letech opouští Evropu. Po různých spekulacích ohledně jeho možného návratu do Juventusu nebo angažmá v Arsenalu je konečné známé jméno jeho nového klubu...

Alves začal svou profesionální kariéru v týmu Bahia, v roce 2002 ale odešel do Sevilly, kde strávil šest úspěšných let. Dalších osm let odehrál brazilský bek v Barceloně, kde ze sebe udělal jednoho z nejlepších hráčů na své pozici všech dob. Jednu sezónu poté "na stará kolena" strávil v Juventusu a další dvě v Paris Saint-Germain.

Nyní se po sedmnácti letech vrací do Brazílie. Příchod slavného obránce oznámilo Sao Paulo, které mu přidělilo překvapivě číslo 10. A to navzdory zájmu právě Juventusu, kde už Alves působil, Arsenalu či Manchesteru City. Vzhledem k tomu, že Brazilci v Paříži vypršela smlouva, nestál brazilský tým ani cent a Alves tak přichází kompletně zadarmo.

"Je to neuvěřitelné, ale jsem tady. Mohl jsem si vybrat jakýkoliv tým, ale chtěl jsem zpět do Brazílie," těší se bývalá ikona Barcelony, která však s kariérou jen tak končit nehodlá - ráda by si zahrála na mistrovství světa 2022 v Kataru. 

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.