Látal se postaví bývalému parťákovi: S trenérem Hoftychem mezi nás budou muset postavit zeď

Látal se postaví bývalému parťákovi: S trenérem Hoftychem mezi nás budou muset postavit zeď

Venkovní prostředí se zdá být zatím pro hanácký klub prokleté. Na půdách Plzně i Slávie Sigma prohrála a věří, že do třetice všeho dobrého se zadaří. Možnost se nabízí v sobotu pod Ještědem a bude se jednat o zajímavou konfrontaci především pro trenéry, neboť je pojí společná minulost. Hraje se o důležité tři body, které potřebují obě strany.

Olomouc naposledy trápila pražskou Slávii a aktuálního mistra české nejvyšší soutěže mohla třeba i porazit, kdyby nebyla sterilní v koncovce. „Chyběly nám góly, i když šance jsme měli. Myslím, že větší šanci než penaltu v 94. minutě jsme si přát nemohli. Bohužel jsme ji neproměnili a odjeli jsme s prázdnou,“ vracel se kouč Sigmy Radoslav Látal k poslednímu ligovému duelu.

Nyní jej čeká Liberec, který by se rád odrazil k lepším výsledkům také, neboť má ambice zakončit základní část ligy opět v elitní šestce. A tamního stratéga Látal dobře zná. „S trenérem Hoftychem se známe, pracovali jsme spolu půl roku v Trnavě. Víme, co od sebe čekat. S Libercem to určitě bude vyrovnaný zápas. Mají důrazné, agresivní mužstvo, v domácím prostředí budou chtít určitě vyhrát. Nečeká nás nic lehkého. Jakmile se nepřizpůsobíme jejich stylu hry a agresivním soubojům, bude s námi špatně,“ pokračoval lodivod Olomouce v rozhovoru pro klubové stránky.

„Včera jsme si telefonovali, dobře se spolu známe. Ale jak on sám říkal, v sobotu na těch devadesát minut kamarády nebudeme, budeme nepřáteli. On je také takový lehce impulzivní, takže možná mezi nás budou muset postavit zeď. Určitě to bude, jak se říká, „hecovat“ a možná padne i nějaké to sprosté slovo,“ dodal Látal s humorem o svém protějšku.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.