Rada: Proti Budějovicím to bude nepříjemné. Hráči budou mít v hlavách vyřazení z Evropy

Rada: Proti Budějovicím to bude nepříjemné. Hráči budou mít v hlavách vyřazení z Evropy

Nečekané vyřazení z pohárové Evropy bolí. V Jablonci všichni moc dobře vědí, že tento nezdar se může podepsat pod hodnocením celé sezóny, pokud se hráči rychle neoklepou. Na drtivou výhru se Slováckem je dávno zapomenuto a v cestě nyní stojí Budějovice, které v pondělí trápily i pražskou Spartu. Kouč Petr Rada si uvědomuje, že se nebude jednat o jednoduchou partii.

České Budějovice potvrzují, že se do nejvyšší soutěže dostaly právem. Loňskou druholigovou sezónu ovládly s nevídaným čtrnáctibodovým náskokem před druhou Jihlavou. „Jaro byla neskutečná jízda. Nepamatuju si, že by se Dynamu povedla taková série. Chceme si ligy v Budějovicích vážit a na hřišti nechat v každém zápase srdce. Rádi bychom se prodrali i do první desítky,“ zaznělo z vedení jihočeského celku.

Trenér David Horejš ale tuší, že se body na Střelnici nebudou loupit lehce. „Bude to nesmírně těžký soupeř. Je to tým, který skončil poslední roky v lize třetí a čtvrtý. My chceme ale naopak výkony, kterými jsme se prezentovali. Pro výhru uděláme maximum a věřím, že pokud zopakujeme výkon proti Spartě, tak můžeme uspět i proti Jablonci,“ prohlásil na klubových stránkách Dynama jejich trenér.

Jablonec potřebuje také získat tři body s ohledem na čtvrteční kolaps s arménským Pjunikem Jerevan. „Čeká nás nepříjemné utkání. Máme zraněné hráče, kteří museli ve čtvrtek střídat. Času není moc. Musíme zregenerovat a znovu se připravit. Bude to těžké, hráči mají v hlavách vyřazení, ale to tak bývá po zápasech, které nedopadnou,“ připustil kouč domácích Petr Rada.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.