Plavšič: Soupeř nesmí cítit, že se s námi dá hrát. Příbram zatlačíme na jejich polovinu od první minuty

Plavšič: Soupeř nesmí cítit, že se s námi dá hrát. Příbram zatlačíme na jejich polovinu od první minuty

Čtyři body jsou pro ambiciózní pražskou Spartu málo po třech odehraných kolech v nové sezóně. Navíc by se rád letenský klub nastartoval výhrou ke čtvrtečnímu duelu Evropské ligy. Poslední ligová ztráta s Budějovicemi poukázala na celou řadu nedostatků, které se nesmí proti Příbrami doma opakovat. I proto si v kabině uvědomují, že musí v neděli v Generali Aréně předvést o mnoho lepší výkony.

Spartu trápí produktivita v koncovce, kterou v poslední době hasí jen Kanga s Hložkem. Tetteh se jeví nevýrazně a Kozák se vysloveně trápí. „V Budějovicích jsme na sebe prvních dvacet minut koukali. Nebylo to dobré, a právě tohle musíme změnit. To bude stěžejní. Další věcí je, že se musíme vyvarovat individuálních chyb, které v Budějovicích proběhly, konkrétně třeba z mojí strany. Snad to teď nepotká někoho jiného,“ prohlásil na klubovém webu dva dny před utkáním obránce Matěj Hanousek.

„Příbram bude hrát na brejky a my si musíme dát pozor, aby z některého z nich nedala gól. Bylo bby naivní si myslet, že nebudou mít žádné šance, ale to, co budou mít, musíme správně vyřešit. Je čas, abychom o tom, jak máme hrát, přestali mluvit a začali to dělat,“ dodala někdejší tvář Jablonce. Povinnost urvat tři body vnímá ale i srbský záložník Srdjan Plavšič, který dostává pod taktovkou kouče Jílka více prostoru ve hře.

„V Budějovicích jsme nezačali dobře. Soupeř cítil, že s námi může hrát. Teď tedy bude důležité být na jejich polovině od první minuty a presovat. Jenom tak můžeme vyhrát. Pamatuju si loni, jak nám dali gól na 2:2 v závěru utkání. Něco takového se nesmí opakovat, musíme vyhrát. Ideálním scénářem je porazit Příbram, a pak i Trabzonspor,“ přidává se rychlonohý středopolař.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.