Zakončení je pro nás oříšek, a dokud ho nevyřešíme, nemůžeme získávat body, zní z opavské kabiny

Zakončení je pro nás oříšek, a dokud ho nevyřešíme, nemůžeme získávat body, zní z opavské kabiny

Páteční předehrávka čtvrtého kola nejvyšší české ligy se nesla na vlně hořkosti. Slezané dostali míč rovnou dvakrát do branky Baníku, ani jednou jim však gól nebyl uznán. Nakonec sami čelili porážce 0:2, což opět o něco více zamíchalo emocemi v týmu.

„Měli jsme dost šancí i dobrý tlak, jen jsme nedokázali dát gól, který by mohl platit,“ hlesl opavský Jurečka, který sám nebyl daleko i od regulérní branky hlavou, jenže ho vychytal brankář Budinský. „Už jsem slavil. Musím smeknout klobouk, protože ten balon vytáhl ze šibenice. Byl to pro nás opravdu hořký den,“ pravil v rozhovoru pro deník Sport.

Baník se potřeboval výsledkově odrazit, což přiznal i sám trenér Páník. Naposledy jeho tým prohrál zápas, ve kterém tlačil soupeře, nyní se karty otočily. „Ukázalo se, jak je fotbal ošidný. Hodně důležitý byl první gól a hlavně výkon našeho brankáře, který nás v několika situacích v první půlce extrémně podržel. U standardek jsme něco trochu změnili a vyšlo nám to. Bylo to utkání o střelcích, my jsme je měli, a proto si vezeme výhru," potvrdil pro klubové stránky trenér Ostravy.

Opava tak prohrála druhé utkání v řadě. Vstup do sezony jí přitom narámně vyšel, proto je pro ni takovýto pád nečekaný. „Proti Baníku jsme měli tlak, odehráli jsme slušné utkání a myslím, že ani ten inkasovaný gól nás nijak neovlivnil. Troufám si říct, že jsme v určitých pasážích byli lepší než soupeř, ale nezvládli jsme to. Stejně jako proti Boleslavi jsme měli šance, ale nepotrestali jsme je. Zakončení je teď náš oříšek a dokud ho nerozlouskneme, tak nemůžeme uvažovat o nějakých bodech. Fotbal se hraje na góly, ne na krásu. Dobrá hra nám nic nedá. Koncovka ale kulhá,“ vracel se ke slovu sportem.cz zklamaný Jurečka, který společně se svými spoluhráči bude moct dané zaváhání napravit již příští týden venku proti Jablonci.