Zbrojovka vyhrála až na třetí pokus. Je před námi ještě hodně práce, tvrdí však její trenér

Zbrojovka vyhrála až na třetí pokus. Je před námi ještě hodně práce, tvrdí však její trenér

Zbrojovka Brno po remízách s Vlašimí a Pardubicemi konečně vyhrála, z dalekého Sokolova si veze vítězství 2:0. Pět bodů ze tří zápasů jsou však na tým s ambicemi na přímý postup do první ligy málo a trenér Pavel Šustr to moc dobře ví, týmu se ale alespoň konečně třeba vrátila forma.

Město Brno má přitom ve druhé lize nově dva mančafty, do FNL postoupila po famózní sezóně i SK Líšeň, kdysi divizní odkladiště pro hráče Zbrojovky, kteří se neprosadili v nejvyšší soutěži. Líšeň je na tom po třech kolech úplně stejně, porazila Chrudim a remizovala s Hradcem Králové a Varnsdorfem. I přesto je ale favoritem na postup Zbrojovka, zatímco příznivcům Líšně nejspíše bude stačit i udržení ve FNL.

Zbrojovka je na první ligu finančně lépe vybavená, po sestupu v ročníku 2017/18 se loni dostala z třetího místa do baráže, kde za kontroverzních podmínek nakonec nestačila na Příbram. Útok na postup však Brno myslí vážně, ideálně z prvního místa, aby se vyhnulo baráži. K tomu jsou ale potřeba porážet týmy jako jsou Pardubice či Vlašim, se vším respektem.

Úvod sezóny však ještě neznamená, že Zbrojovka nenaváže na mimořádně povedené jaro. Třeba bylo právě utkání v Sokolově tím zlomovým. "Do Sokolova jsme jeli v situaci, kdy jsme první dva zápasy nezvládli výsledkově ani herně. Naším cílem bylo zlepšit výkon, hru a uhrát dobrý výsledek," přiznává šéf brněnské lavičky Pavel Šustr.

"Výsledek je pro nás pozitivní, co se výkonu týče, v utkání jsme měli pasáže, v nichž jsme kontrolovali hru. Přesto si troufám říci, že je před námi ještě hodně práce," zůstával však nohama na zemi. O vítězství 2:0 rozhodli brankami Eismann a Bartolomeu, v dalším kole FNL doma Brno vyzve nevyzpytatelné Ústí nad Labem.

(zdroj: fczbrno.cz)