Plzeň si ani jednou nevystřelila na branku soupeře, Vrba by první poločas raději ani nekomentoval

Plzeň si ani jednou nevystřelila na branku soupeře, Vrba by první poločas raději ani nekomentoval
OBSAHUJE OHLASY

Po třech ligových výhrách v řadě přišla první ztráta. Na Plzni se podepsalo vyřazení z Ligy mistrů a v Ďolíčku proti Bohemce se po střeleckém trápení zmohla jen na bezbrankovou remízu.

„Remíza je zasloužená, protože první poločas byla lepší Bohemka, ve druhém zase my. Bohužel nepadaly góly, což nás samozřejmě mrzí, ale ten výsledek odpovídá průběhu hry,“ hodnotil během pozápasového rozhovoru průběh utkání Pavel Vrba.

Viktoriáni tak po neblahém vyřazení z Ligy mistrů, kde v dvojutkání s Olympiakosem nedali ani branku, museli čelit dalšímu kousku hořkosti osudu. Proti Bohemce na tuto střeleckou nemohoucnost navázali, a dokonce nezaznamenali ani jednu střelu přímo na branku.

„První poločas se mi ani nechce komentovat. V tom druhém jsme po příchodu Janošeka získali lepší kontrolu nad středem hřiště, dokázali jsme soupeře přehrávat, ale nepodařilo se nám dotáhnout některé útočné akce, které jsme měli. Když to vezmu objektivně, tak všichni, co jsme byli na hřišti, si ten bod zasloužili,“ opakoval se kouč Plzně, že remíza je pro všechny spravedlivá.

Západočeši se teď budou muset snažit, aby se dostali alespoň do základní skupiny Evropské ligy. Zápas s Bohemians měl sloužit jako generálka na Antverpy.

„Je pravda, že Antverpy hrají hodně podobným stylem jako Bohemka. Jsou velice důrazní, mají tam hráče, kteří jsou silní v osobních soubojích, takže je možná dobře, že jsme si zápasem jako tento prošli,“ snažil se šéf lavičky Plzně najít nějaká pozitiva.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.