Rozhodčí jsem nekritizoval 26 let, ale tohle bylo moc, stěžuje si Csaplár po prohraném derby na Slovácku

Rozhodčí jsem nekritizoval 26 let, ale tohle bylo moc, stěžuje si Csaplár po prohraném derby na Slovácku
OBSAHUJE OHLASY

Zlín nezvládl první dvě ligová kola, doma s Libercem si však napravil chuť a zvítězil. V derby na Slovácku však do duelu vstupovali jako favorité právě Zlínští, ti ale prohráli se svým soupeřem 0:1. Podle kouče Csaplára za to však částečně může i rozhodčí.

„Říkal jsem si, že asi budu mít premiéru - 26 let nekomentuju rozhodčí, ale nejprve se podívám na záznam. Každopádně můj názor je, že sudí umožnil domácím větší tlak. Myslím, že hráči Zlína taky chtěli hrát, ale nebylo jim to umožněno,“ stěžoval si trenér Josef Csaplár na hlavního sudího. 

O výsledku nicméně nerozhodla žádná penalta ani červená karta, jediný gól zápasu zaznamenal před poločasem útočník Slovácka Tomáš Zajíc. Slovácko si připsalo první body od památného vítězství na Spartě v prvním kole, od té doby podlehlo Českým Budějovicím a také ostudně Jablonci 0:6. Má tak na svém kontě dvakrát více bodů než Zlín, který je hned před nulovou Karvinou v tabulce předposlední. Ta navíc ve čtvrtém kole vyzve mistrovskou Slavii.

Ani Slovácko ale nebude mít příští utkání jednoduché, zavítá totiž do Plzně. Vítězné derby se Zlínem by ale mohlo zvlášť po zápase v Jablonci zvednout sebevědomí týmu Martina Svědíka. „Rozhodlo, že jsme dobře sbírali odražené míče, dokázali jsme využívat volné křídelní prostory a dostávali se do koncovky a střelám. Byli jsme důraznější a měli zisky ve středu hřiště a využívali toho,“ liboval si Svědík ohledně zápasu se Zlínem.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)