Guardiola - Klopp 1:0! První trofej v sezóně slaví Citizens, v penaltách vyzráli v superpoháru nad Liverpoolem

V málokteré zemi má superpohár mezi vítězem domácí ligy a poháru takovou prestiž jako v Anglii. V takzvaném Community Shieldu letos nastoupil Liverpool jako druhý tým Premier League, neboť Citizens vyhráli všechny tři domácí soutěže.

Už od prvních minut nové sezóny je jasné, že právě Liverpool a Manchester City jsou nejsilnější tuzemské celky. Jeden z nich, Manchester City, dlouhodobě dominuje na domácí půdě, v evropských pohárech se nicméně více daří Liverpoolu, úřadujícímu vítězi Ligy mistrů. Už souboj ve Wembley týden před začátkem Premier League může napovědět hodně.

Tomu napověděly i sestavy, trenéři Jürgen Klopp a Pep Guardiola nasadili prakticky to nejsilnější, co měli. Lépe do utkání nicméně vstoupili svěřenci španělského trenéra, které poslal do vedení rychlík Raheem Sterling už ve 12. minutě. Manchesteru City vydrželo vedení až do 77. minuty, kdy hlavičkou srovnal skóre Joel Matip. Další branka nicméně nepadla a utkání po devadesáti minutách vítěze nenašlo, zápas tak pokračoval v penaltovém rozstřelu.

V tom se mýlil jediný hráč, liverpoolský hrdina ze semifinále Ligy mistrů s Barcelonou Giorginio Wijnaldum. Právě kvůli němu ale slaví trofej v penaltách stoprocentní Manchester City.

Community Shield 2019:

Liverpool - Manchester City 1:1 (0:1)
Branky: 77. Matip - 12. Sterling

Penaltový rozstřel:
Proměněné penalty: Shaqiri, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Salah - Gündogan, Silva, Foden, Zinchenko, Jesus
Neproměněné penalty: Wijnaldum (Liverpool)