Kanga má stále nedostatky, stěžuje si Jílek na hráče, který Spartě zachraňuje krk. Tři zbytečné branky, stěžoval si Nádvorník

Kanga má stále nedostatky, stěžuje si Jílek na hráče, který Spartě zachraňuje krk. Tři zbytečné branky, stěžoval si Nádvorník
OBSAHUJE OHLASY

Sparta Praha si po prohře se Slováckem, výhře nad Jabloncem a remíze v Českých Budějovicích připisuje tři body za domácí utkání s Příbramí, Letenští zvítězili jednoznačně 3:0, oba trenéři se ale shodli na tom, že tak jednostranné utkání nebylo. 

"Hráli jsme dobrý fotbal. Byli jsme aktivní, ale bohužel jsme dostali hloupý gól na 1:0, ačkoliv jsme se na tyto standardní situace připravovali. Potom proměnili penaltu a my místo kontaktní branky takovou příležitost zahodili. Šancí na kontaktní gól bylo dost, gól by nás dostal do hry, ale to se bohužel nepovedlo," shrnul utkání Roman Nádvorník, trenér Příbrami.

"Projevila se naše nezkušenost, někteří kluci mají za sebou dvě nebo tři ligová utkání. Ale jsem rád, že jsme si to odpracovali a odehráli slušné utkání. Sparta si už konec utkání pohlídala a dokonale potrestala každou naši chybu. Rozhodlo to, že jsme dostali tři zbytečné branky po individiuálních chybách," mrzí kouče středočeského klubu.

K mikrofonu O2 TV se ihned po něm dostavil trenér Sparty Václav Jílek. Jeho první zápasy na lavičce Sparty nebyly žádný zázrak, tentokrát však Sparta zvítězila 3:0. "Výsledek dobrý," přiznává kouč. Herně to ale stále ani podle něj nebylo ono, vždyť jeho tým z tří branek vstřelil dvě z penalty a jednu z rohového kopu.

"3:0 vypadá jednoznačně, ale byly tam nedostatky. Zbytečně jsme ztráceli míč uprostřed hřiště, neměli jsme dobré postavení proti aktivnímu soupeři, špatně jsme řešili některé situace. Máme na čem pracovat," je si vědom lodivod Sparty. Tu letos táhne hlavně Guelor Kanga, jako záložník během čtyř zápasů zaznamenal čtyři branky a dvě asistence a je v tomto ohledu nejlepším hráčem Fortuna ligy.

I přesto ale od Jílka nesklidil stoprocentní chválu. "Kanga? Optikou ofenzívy je to bez pochyby náš nejdůležitější hráč," přiznává Jílek. "Ale co se týče defenzívy, tam má stále dost nedostatků, na kterých musíme zapracovat," zneklidnil svou největší hvězdu. "Letos hraje ofenzivnější pozici v záloze, což mu vyhovuje," prozradil.

Gólově naprázdno naopak opět vyšel Libor Kozák, střelec, který přišel z Liberce. Právě od něj se čekají góly, kdežto Kanga je brán spíše jako playmaker. K němu se však trenér nevyjadřoval, hovořil spíše o situaci v obraně. Sparta totiž koupila beka či stopera Davida Hancka z Fiorentiny, odkud mimochodem na Letnou zamířil i Martin Graiciar.

"Hancko s námi už včera trénoval, od zítřka bude plnohodnotným členem kádru. Koupili jsme ho na pozici levého beka, aby měl Matěj Hanousek konkurenci, ale jsem si jistý, že nám může pomoct i na stoperovi," okomentoval příchod nové posily.

Sparta má před sebou náročné období, v týdnu se bez fanoušků utká s tureckým Trabzonsporem v rámci předkola Evropské ligy, odvetu poté odehraje v Turecku za týden. Mezitím zavítá do Mladé Boleslavi, kde odehraje nepochybně náročný zápas v rámci pátého kola Fortuna ligy. Právě tato tři utkání budou pro družinu Václava Jílka ta opravdová zkouška...