Iniesta prozradil, jaké obrátky nabere jeho kariéra po angažmá v Japonsku

Iniesta prozradil, jaké obrátky nabere jeho kariéra po angažmá v Japonsku

Dnes již pětatřicetiletý záložník Andrés Iniesta přiznává, že je na čase udělat další potřebný krok. Ten by ho měl vést na cestě k novému angažmá.

A jak už tomu bývá zvykem, když se hráč nachází u konce své aktivní kariéry, tak musí zvážit všechny možnosti, jaké mu osud nabízí. Iniesta si však byl svým dalším výběrem velmi jistý.

„V nadcházejících letech se budu co nejvíce snažit o úspěšný přechod na trenérskou dráhu,“ odhalil bývalý španělský reprezentant momentálně hájící barvy japonského klubu Vissel Kobe.

„Stále jsem dopředu poháněn touhou pokračovat. Nyní jako hráč, za chvíli jako trenér, ale ta touha tam je,“ dodával zlatý žolík z mistrovství světa z roku 2010.

Rozhodnutí tedy padlo. Nyní zůstává jen otázkou, kdy se Iniesta oddělí od svých hráčských povinností, aby mohl naplno růst jako kouč.

„To sám nevím,“ odhaloval hráč. „Je těžké říct přesné datum, protože hraní fotbalu miluju, ale v mysli se už připravuji na to, co přijde po něm. A to se rozhodně budu snažit, abych posbíral trenérské zkušenosti,“ uzavíral.