Slavia se pro 4. předkolo Ligy mistrů vydá buďto do Skotska, nebo Rumunska

Slavia se pro 4. předkolo Ligy mistrů vydá buďto do Skotska, nebo Rumunska

Svěřenci trenéra Trpišovského už vědí, proti komu se v rámci playoff o Ligu mistrů utkají. Český šampion z minulé sezony se vydá buďto do Skotska, nebo do Rumunska.

Pondělní poledne v Nyonu patřilo losování závěrečných předkol Ligy mistrů, z nichž už neveda cesta jinam než do základních skupin.

Aby Slavia postoupila, musí zdolat lepšího z dvojice Celtic Glasgow - CFR Kluž. Oba celky jsou sice nepříjemné, ale zároveň hratelné.

První zápas sehrají sešívaní na hřišti soupeře. Stane se tak 20. nebo 21. srpna. Přesné datum musí ještě zástupci v Nyonu dohodnout.

Celtic a Kluž se mezitím mezi sebou poperou o tu možnost čelit českému klubu. Své první vzájemné utkání je čeká 7. srpna, odveta je na programu o šest dní později. Rumunské mužstvo začíná jako první doma.

Trenér Trpišovský má tak dost času na to, aby svého potenciálního soupeře nastudoval a pokusil se po dlouhých dvanácti letech Slavii dostat do prestižní Ligy mistrů. Naposledy se tak stalo v roce 2007. I letos jsou naděje poměrně vysoké.