Maguire se stává nejdražším obráncem světa! Tohle jsou čísla, která stojí za jeho přestupem do Manchesteru

Maguire se stává nejdražším obráncem světa! Tohle jsou čísla, která stojí za jeho přestupem do Manchesteru

Přestupový trh se zbláznil a jinak tomu bohužel už nebude. Harry Maguire ještě nedávno hrával za Hull City, odtud posléze zamířil do Leicesteru a nyní ho zdobí nálepka nejdražšího obránce světa. Má však na to všechny potřebné předpoklady spojené s tímto transferem naplnit? To se dozvíme časem. Na co se můžeme podívat nyní, to jsou ohromná čísla, která stojí za jeho přesunem na Old Trafford.

Maguire je šestadvacetiletý anglický reprezentant, který váží rovných 100 kilo a dosahuje výšky 194 cm. Jak si lze povšimnout z těchto údajů, většina jeho předností se vztahuje na skvělé fyzické parametry, díky nimž si umí udělat ve vápně pořádek. Co mu ovšem někdy chybí, to je patřičná rychlost, což se může zejména v otevřené hře ukázat jako rozhodující.

Rudí ďáblové však potřebovali stopera jako sůl, a tak sáhli po někom, kdo zná anglické prostředí. Harry Maguire je vyšel na 80 milionů liber s tím, že až 9,5 milionů zamíří do Hullu City, z něhož jej předtím Leicester vykoupil. Mohutný anglický obránce nadále bude pobírat plat 95 tisíc liber týdně, k čemuž mohou být připočteny bonusy za čistá konta či kvalifikaci do Ligy mistrů.

Deník express nadále informuje o tom, že by Maguire měl v United nosit dres s číslem pět. Toto číslo před ním nosil Marcos Rojo, ovšem ten si s odchodem Michaela Carricka do důchodu vzal jeho šestnáctku. Na oficiální potvrzení si však budeme muset ještě chvíli počkat.

Manchester United nakopne svou sezonu Premier League již nadcházející neděli duelem proti Chelsea. Dá se počítat, že trenér Solskjaer svého nového defenzivního žolíka posadí pouze na lavičku, neboť se zatím se svými novými spoluhráči neměl možnost lépe poznat. Ve druhém utkání ďáblové zamíří do Wolverhaptonu, kde by se i Maguire mohl ukázat už na hřišti.