Koubek je oficiálně v Augsburgu, tamní česká kolonie se rozrůstá

Koubek je oficiálně v Augsburgu, tamní česká kolonie se rozrůstá

Český reprezentační gólman Tomáš Koubek oficiálně přestoupil do bundesligového Augsburgu. Po dvou letech strávených ve francouzském Rennes se Koubek stěhuje do o stupínek prestižnější soutěže a česká kolonie v Augsburgu se tedy ještě rozrostla. 

Zatímco stálicí klubu je záložník Jan Morávek, jenž v klubu působí už od roku 2012, obránce Marek Suchý přišel do klubu, stejně jako Koubek, až letos v létě, a sice ze švýcarské Basileje. Podle zákulisních informací vyšel brankář Koubek Augsburg na 8 milionů eur (přibližně 205 milionů českých korun).

„Pro hodně lidí to může být překvapivý přestup. Zájem Augsburgu byl ale velký a to pro mě byla jedna ze základních motivací. Přístup lidí z Augsburgu mě přesvědčil, jak moc mě chtějí a jakou ve mě mají důvěru,“ prozradil Koubek bezprostředně po přestupu své zastupující agentuře Sport Invest.

„Zájem Augsburgu od března vygradoval do velmi intenzivního jednání, které se podařilo dotáhnout k všestranné spokojenosti. Tomáše měl Augsburg od samého počátku na seznamu posil nejvýše ze všech možných variant, nicméně tím, že byl Tomáš zároveň i nejdražší variantou, byla jednání také nejsložitější a časově nejnáročnější. Pro Augsburg se jednalo o jednu z největších investic v historii klubu. Podmínky kontraktu svědčí o tom, jak hodně jsou o tomto kroku přesvědčeni,“ okomentoval přestup sám Koubkův agent Viktor Kolář.

V německé bundeslize už tedy v utto chvíli i s Koubkem působí 7 Čechů. Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie v Brémách, Vladimír Darida v berlínské Hertě, Pavel Kadeřábek v Hoffenheimu a výše zmiňovaní Morávek, Suchý a Koubek v Augsburgu.