Arsenal nekončí, Emery nabídl 70 milionů liber za tohoto stopera...

Arsenal nekončí, Emery nabídl 70 milionů liber za tohoto stopera...

Arsenal minulý čtvrtek překonal svůj přestupový rekord, když koupil za 72 milionů britských liber útočníka Nicolase Pépého z francouzské Lille. Utrácení však podle zdrojů serveru Goal.com nekončí. Arsenal si totiž dělá zálusk na obránce Dayota Upamecana, jenž hájí barvy německého RB Lipsko.

A údajně už za dvactiletého francouzského stopera stihl do Německa poslat nabídku ve výši 70 milionů liber. Na odchodu z Arsenalu je totiž defenzivní stálice Laurent Koscielny, jenž podle očekávání přestoupí v nejbližších hodinách za necelých 5 milionů liber do francouzského Bordeaux.

S příchodem Upamecana má Arsenal čas do čtvrtka, kdy se v Anglii přestupové okno zavírá. Sám Upamecano přišel do Lipska v roce 2017 ze sesterského Red Bullu Salcburk a předtím působil v dalším zpřízněném klubu FC Liefering. Anglickými médii je považován za jeden z největších defenzivních talentů současné Evropy.

V mládežnických kategoriích reprezentoval Upamecano rodnou Francii, vzhledem k tomu, že za seniorskou reprezentaci, však ještě nenastoupil, může ještě Upamecano reprezentovat rodnou zemi svých rodičů a tou je Guinea-Bissau.