Co bude s Eriksenem? Prozradil, že opustí Tottenham, angažmá si však stále nenašel

Co bude s Eriksenem? Prozradil, že opustí Tottenham, angažmá si však stále nenašel

Přestupové okno Premier League končí už o půlnoci na pátek a vyřešit se do té doby může opravdu hodně věcí. Jednou z nich je i odchod Christiana Eriksena z Tottenhamu. O dánského středopolaře totiž stojí nebo stálo vícero klubů z anglické nejvyšší soutěže.

Eriksen strávil v severním Londýně šest let, s týmem však nezískal žádnou trofej a účast ve finále Ligy mistrů letos v Madridu je jen slabá náplast za jeho částí kariéry v Tottenhamu. I proto Eriksen oznámil, že by tým letos rád opustil. O dánského playmakera stálo během léta více klubů, ty anglické si budou ale muset do půlnoci pospíšit, ty španělské, italské či německé ještě mají čas.

Největší interes je ale právě z Anglie. Hovořilo se, že o Eriksena stojí Liverpool, zájem Jürgena Kloppa ale postupně utichl. Celé léto bylo ale jeho jméno spojováno s angažmá v Manchesteru United, ten se údajně již dohodl s Tottenhamem, ale sám Eriksen podle všeho nabídku Rudých ďáblů odmítl! Je tak dost pravděpodobné, že v příští sezóně nebude oblékat dres jiného týmu z Premier League než Tottenhamu. Pokud se tedy během následujících hodin neozve někdo další.

To ale ještě neznamená, že na Tottenham Hotspur Stadium zůstane. Zájem o něj je totiž i v Madridu. Ne ani tak v Realu, který podle všeho místo něj koupí Donnyho van de Beeka, ale spíše i v Atleticu, kterému se nedaří získat Jamese Rodrigueze a dělá si zálusk právě na Eriksena. Vyloučeno ale není ani jeho působení v Bayernu Mnichov...