Překvapivý přestup? Dlouholetý hráč Chelsea přestoupil k Emerymu do Arsenalu

Překvapivý přestup? Dlouholetý hráč Chelsea přestoupil k Emerymu do Arsenalu
AKTUALIZOVÁNO

Arsenal sice posílil útok v podobě Nicolase Pepeho, který doplní loňského nejlepšího střelce Premier League Pierre-Emericka Aubameyanga a také Alexandra Lacazetta, to však na úspěšnou sezónu stačit nemusí. Gunners totiž mají nedostatky především v obraně a posilu by mohli najít v konkurenční Chelsea.

Gunners nutně potřebují zkušeného stopera a vyhlédli si Davida Luize. Ten už má s evropským fotbalem velké zkušenosti, je mu dvaatřicet let, působil v Benfice Lisabon, Paris Saint-Germain a především v Chelsea. Právě tam se vrátil před třemi lety z Paříže a mohl by ji opět opustit, tentokrát ale ke konkurenci.

Sám Luiz prý údajně s transferem na Emirates Stadium souhlasí. Brazilský reprezentant by tak doplnil Sokratise a Mustafiho jako jeden z hlavních stoperů v týmu, ačkoliv by sám mohl nastupovat na pozici defenzivního záložníka, jak tomu bylo i v Paříži. 

S Chelsea strávil brazilský defenzivní univerzál šest sezon mezi lety 2011 a 2019, dva roky mezitím ale působil v Paříži. Do Londýna přišel právě z Benfiky Lisabon, kde působil společně s hvězdným Angelem di Mariou. Když přestupoval z Chelsea do PSG v roce 2014, stal se nejdražším obráncem všech dob, toto ale nyní nově drží nově příchozí posila Manchesteru United Harry Maguire. 

Edit: Arsenal ve večerních hodinách opravdu potvrdil příchod Davida Luize.