Nemáme vnitřní klid, necháváme se rozptylovat, nelíbí se brněnskému trenérovi

Nemáme vnitřní klid, necháváme se rozptylovat, nelíbí se brněnskému trenérovi

Zbrojovka Brno vyhrála ve FNL až na třetí pokus a jedna výhra ze tří zápasů a celkových pět bodů je pro tým s ambicemi na přímý postup do první ligy málo. Další výhru může Zbrojovka získat už v pátek večer, kdy doma hostí Ústí nad Labem. Kouč Pavel Šustr ale čeká, že jeho tým odehraje velmi těžké utkání.

Zbrojovka na úvod sezóny remizovala ve Vlašimi a poté doma remizovala s Pardubicemi, vyhrála až na třetí pokus v Sokolově. „Na hráčích je cítit částečné uvolnění a větší pohoda, ale dobře víme, že je pořád na čem pracovat. I v samotném zápase nám často scházel větší klid na míči, někdy balón zbytečně rychle ztrácíme a volíme špatná řešení. Nesoustředíme se na fotbal samotný, nemáme vnitřní klid a necháváme se rozptýlit vnějšími vlivy,“ vrací se Šustr k poslednímu zápase Zbrojovky.

Nyní se ale musí věnovat především příštímu soupeři - Ústí nad Labem. „Znám se s trenérem Křečkem a předpokládám, že si to s námi bude chtít rozdat. Vlezou na nás, budou napadat. Měli jsme možnost vidět jejich zápasy i sestavu, nečeká nás nic snadného, ale věřím, že zápas zvládneme. Pořád chceme, aby fotbal lidi bavil. Může se stát, že neuhrajete výsledek, jaký si představujete, ale musíte ze hřiště odcházet s pocitem, že jste pro to udělal všechno. Jediný, kdo tohle dokáže ovlivnit, jsme my sami," věří trenér brněnského týmu.

Tomu bude od tohoto týdne v cestě za postupem mezi elitu pomáhat i záložník David Krška, jenž přišel z Líšně, druhého brněnského týmu z FNL. "Je připravený, má za sebou tři zápasy, samozřejmě je to zase o tom, že naše zápasy jsou trochu jiné. Soupeři daleko více brání, je to náročnější. Nachystaný ale je a s adaptací by neměl mít takový problém, většinu kluků zná a prostředí také. Chceme držet míč, kombinovat, David tu nadstavbu má a věřím, že náš herní projev podpoří a zkvalitní," věří Šustr nové posile.

Fanoušci ale navzdory výhře v Sokolově očekávají změny v sestavě, a řeč je i o Krškovi, naopak zcela jistě nenastoupí mladý útočník Martin Zikl, jenž zamířil opačným směrem hostovat do Líšně. S týmem už však trénují dva marodi Ondřej Pachlopník a Peter Štepanovský.„Ukázalo se, že hráči, kteří nastoupí jako střídající, jsou schopní zápas rozhodnout, to je pro nás důležité. I pro ty hráče samotné je to vzpruhou. Každý se neustále pere o své místo a nikde není psáno, že sestava bude stejná,“ motivuje navíc trenér Šustr svěřence, kteří nemají tu čest nastupovat v základní sestavě.