Coutinhovi se zavřely dveře do Anglie, na Camp Nou však nebude muset zůstat

Coutinhovi se zavřely dveře do Anglie, na Camp Nou však nebude muset zůstat

Philippe Coutinho má už dveře zpět do Premier League zavřené, přestupové okno v nejvyšší anglické soutěži už skončilo a brazilský ofenzivní záložník tak zůstává v Barceloně, nemusel by tam ale vydržet příliš dlouho. 

Právě v Premier League se z něj přitom stala fotbalová superstar, po odchodu z Interu Milán se zde prosadil v barvách Liverpoolu a byl až do příchodu Mohameda Salaha největší individuální hvězdou Reds. V lednu 2018 se ovšem rozhodl vyměnit Liverpool za Barcelonu a toho dnes nejspíš lituje.

V Barceloně se logicky po boku Messiho neprosazuje tolik individuálně a ve dvou sezónách se mu nepodařilo vyhrát to, proč do Barcelony přišel - Ligu mistrů. Od té doby se naopak Liverpool, jeho předešlý zaměstnavatel, dostal do finále Champions League dvakrát, v Kyjevě 2018 sice podlehl Realu Madrid 1:3, o rok později v Madridu ale porazil Tottenham 2:0 a zvedl nad hlavu ušatý pohár. Bez Coutinha.

Přitom ještě letos se spekulovalo o jeho návratu na Anfield Road, trenér Klopp o něj ale nestojí. Nevyšlo mu však ani angažmá v Tottenhamu či Arsenalu, proto má dvě možnosti - zůstat v Barceloně nebo se vydat do jiné ligy, logicky německé, francouzské nebo italské.

A zájemci jsou údajně tři. A to rovnou mistři těchto zemí - Bayern Mnichov, Juventus a Paris Saint-Germain. Zatímco Bayernu nevyšlo angažování Leroye Saného, Juventusu možná odejde Paulo Dybala a Paříži možná Neymar. Není ani vyloučené, že Barcelona, Bayern, Juventus a Paříž mezi sebou udělají nějakou fikanou výměnu...