Spartu povede Vácha, v Plzni věří Horváthovi a sešívaní sází na zázračný ročník. Proč sledovat ČFL s ligovými B-týmy?

PŘED SEZONOU

Už dlouho nebyl start třetí nejvyšší tuzemské soutěže tolik očekáván jako letos. Nadcházející ročník České fotbalové ligy lze totiž bez nadsázky označit za přelomový. Za vším stojí návrat B-týmů ligových mančaftů a s tím spojené rozšíření soutěže na dvě skupiny. Z mnoha míst zaznívají hlasy, že právě ligové rezervy pomohou ČFL obecně zkvalitnit a zatraktivnit. Co dál nový formát přinese?

Plán Slavie? Hlavně rozvíjet mladé hráče

I béčko Slavie má sloužit potřebám A-týmu, nicméně v Edenu chtějí, aby rezerva fungovala především jako nástroj pro rozvoj mladých hráčů. Na soupisce najdete převážně starší dorostence, od nichž si klubové vedení po suverénním triumfu v dorostenecké lize slibuje velké věci. O šampionech U19 dokonce v klubu mluví jako o zázračném ročníku. Nadějné mladíky pak doplňují dva ostřílení exligisté – odchovanec Michal Švec s Miroslavem Podrazkým.

„Pokud bude nějaký hráč z prvního týmu zraněný a bude potřeba, aby se rozehrál, tak jsme k dispozici,“ zdůrazňuje člen sportovního vedení klubu Jiří Bílek, do jehož kompetencí B-tým spadá. Na druhou stranu vzhledem k posunutí termínové listiny o celý měsíc na začátku i v závěru sezony a nabitému programu mužstva kouče Trpišovského se spíše počítá s tím, že slávistické béčko bude samostatnou jednotkou. I proto má trenér Martin Hyský se svými asistenty k dispozici širší kádr.

Revoluce v ČFL: Kde vidí v rozšíření soutěže plusy a čeho se naopak obávají samotní hráči?

V Plzni pověřili vedením B-týmu Pavla Horvátha, což byl naprosto logický krok. Ikona Viktorie vedla v jarní části uplynulé sezony juniorku, takže po jejím zrušení přešel společně s většinou hráčů do obnovené rezervy. Právě mladá krev v kádru převažuje. „Bude to pro ně pochopitelně skok. Rozdíl už bude jen v tom, že se hraje o postup i sestup, což je oproti Juniorské lize velká změn. V soutěži se navíc objevují i 25letí a 30letí hráči, samozřejmě také matadoři kolem 35 a 40 let, něco takového čeká kluky poprvé,“ zdůraznil Horváth před startem sezony.

Na soupisce rezervy Viktorie najdeme kromě mládežnických reprezentantů Šimona Gabriela, Karla Žiláka, Pavla Hezoučkého, Tomáše Kepla či Adama Vrby i Petera Grajciara. Zkušený slovenský záložník s 61 ligovými zápasy a zkušenostmi z Turecka či Polska bude zastávat roli hrajícího asistenta.

(foto: fcviktoria.cz)

Pokračujte ve čtení kliknutím na další stránku