Hradec dal Varnsdorfu osm gólů, šlágr ovládla Jihlava a Brno opět pouze remizovalo

Čtvrté kolo druhé nejvyšší soutěže sice v pátek sotva začalo, ta nejzajímavější utkání už má ovšem za sebou. Již v pátek totiž do akce šla Zbrojovka Brno, Vysočina Jihlava, Dukla Praha i Hradec Králové, tedy favorité na postup mezi elitu.

Hradec Králové si doma udělal velkou show a Varnsdorf rozdrtil osmi brankami. Rozhodnuto bylo již v poločase, kdy domácí vedli 4:0. Pro tým kouče Frťaly je to první výhra v sezoně a to rovnou v této podobě. Hattrickem se blýskl severomakedonský záložník Fahrudin Durdevič, královéhradecký tým se tak očividně přes týden dostal do velké formy.

Šlágr kola se ovšem odehrál v Jihlavě, kde domácí přivítali loni prvoligovou Duklu Praha. Souboj dvou favoritů na postup ovládli domácí, celý zápas se ovšem hrál v defenzivním duchu a první branka padla až před koncem zápasu. Jejím autorem byl domácí vyhlášený útočník Klobása, jenž tak Jihlavě zařídil tři body a místenku v čele tabulky FNL.

Brno do utkání vstoupilo hrozně, Ústí nad Labem vedlo už po čtyřech minutách. Zbrojovka se ovšem brzy probrala a srovnala, na další branku znamenající obrat však čekala až do 81. minuty, kdy se trefil kapitán Lukáš Magera. V 85. minutě ovšem ve vápně fauloval Juraj Kotula, který kromě červené karty viděl také penaltu Strady, která znamenala vyrovnání na konečných 2:2. Ani Ústí nad Labem ale utkání nedohrálo v jedenácti, před koncem byl vyloučen Písačka.

Fortuna národní liga, 4. kolo:

Hradec Králové - Varnsdorf 8:0 (4:0)
Branky: 7. Martinec, 24., 38. a 54. Durdevič, 45. Prekop, 49. Zbrožek, 70. Vlkanova, 83. Procházka

Jihlava - Dukla Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Klobása

Zbrojovka Brno - Ústí nad Labem 2:2 (1:1)
Branky: 6. Růsek, 81. Magera - 4. Dramé, 86. Strada (pen.)
Červené karty: 85. Kotula - 87. Písačka