Rozjetý Baník potupil čtyřmi zásahy Klokany, defenzivu Liberce překonal jen Masopust

Páté kolo nového ročníku české nejvyšší soutěže pokračoval v sobotu dalšími čtyřmi duely. Jako první se doma představil ostravský Baník, který si nebral se svým soupeřem servítky. Svěřenci Bohumila Páníka sice prohrávali zásluhou Hronka, ale nepříznivý stav dokázali otočit. Klokanům nepomohla ani ve druhém poločase trefa Vacka, protože dvě branky si připsal Kuzmanovič a po jedné Šindelář a Smola.

Baník dokázal navázat na svou výhru s Opavou z minulého týdne. Pražský soupeř byl také namlsaný, protože v předešlém kole dokázal o body obrat Plzeň. Hronek poslal hosty do vedení, ale na jeho trefu o sedm minut později reagoval Kuzmanovič. Během prvního poločasu se ještě trefil Šindelář, ale domácím zatrnulo, když po změně stran stav srovnal Vacek. Baníku vrátil vedení Kuzmanovič a o pět minut později náskok pojistil Smola.

České Budějovice uměly potrápit v předchozích kolech papírově silnější soupeře, ale na půdě Příbrami neuspěly. Středočeský klub otevřel skóre utkání již v deváté minutě zásluhou Alvira a ještě před koncem prvního poločasu náskok zvýšil Škoda. Olomouc vedla po první půli doma s Karvinou díky brance Jemelky, ale po změně stran šest minut před koncem řádné hrací doby srovnal na konečných 1:1 Petráň.

Liberec opět v Edenu pražskou Slavii trápil. Aktuální lídr tabulky dokázal využít jen jedinou šanci z prvního poločasu, kterou zužitkoval Masopust. Utkání bylo odehráno bez diváků, i tak ale sešívaní udrželi první místo v tabulce a po pěti kolech mají na svém kontě třináct bodů.

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 4:2 (2:1)
Branky: 24. a 64. Kuzmanovič, 29. Šindelář, 69. Smola - 17. Hronek, 61. Vacek z pen. Rozhodčí: Zelinka - Mokrusch, Pečenka. ŽK: Fillo - Valeš, Hronek, Hašek (trenér). Diváci: 8350.
Ostrava: Budinský - Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman - Reiter, Jánoš, Hrubý, De Azevedo (81. Granečný) - Kuzmanovič (90. Pokorný), Smola (75. Diop). Trenér: Páník.
Bohemians 1905: Valeš - Hůlka, Köstl, Pokorný - Bartek, Vacek, Jindřišek (76. Ugwu), Podaný - Hronek (46. Vaníček), Keita, Vodháněl (82. Nečas). Trenér: Hašek.

FK Příbram - Dynamo České Budějovice 2:0 (2:0)
Branky: 9. Alvir, 35. Škoda. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček. ŽK: Polidar - Javorek, Novák, Mršič, Kladrubský, Mustedaganič. Diváci: 3186.
Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Antwi - Alvir (90.+2 Jablonský), Rezek, Soldát, Zeman (88. Hájek) - Polidar - Škoda (85. Dramé). Trenér: Nádvorník.
České Budějovice: Staněk - Čolič, Havel, Novák, Kladrubský - Schranz, Havelka (46. Čavoš), Javorek, Kulhánek (46. Mustedaganič), Mršič (60. Táborský) - Ledecký. Trenér: Horejš.

Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1 (1:0)
Branky: 37. Jemelka - 84. Petráň. ŽK: Jemelka, Nešpor - Lingr, Petráň. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Poživil. Diváci: 3776.
Olomouc: Reichl - Sladký (75. Štěrba), Beneš, Jemelka, Kerbr - Pilař (86. Tandir), Plšek, Greššák, Houska, Falta - Yunis (65. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Bukata), Hanousek - Vukadinovič (61. Ba Loua), Janečka, Guba (46. Putyera) - Petráň. Trenér: Straka.

Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 39. Masopust. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner - Adam (video). ŽK: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba. Bez diváků.
Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil - Souček - Holeš (80. Traoré), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) - Van Buren. Trenér: Trpišovský.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Mara - Malinský (65. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek - Potočný (81. Dordič). Trenér: Hoftych.