Janošek složil poklonu svému bývalému trenérovi. Na co si bude muset dát Plzeň pozor?

Janošek složil poklonu svému bývalému trenérovi. Na co si bude muset dát Plzeň pozor?

Západočeská Plzeň se po nevydařeném čtvrtečním duelu v Belgii vrací myslí k tuzemské nejvyšší soutěži. V rámci pátého kola Fortuna:Ligy změří před vlastním publikem síly se Slováckem. Pikantní duel to bude například pro Milana Petrželu, ale i Dominika Janošeka, který na Moravě v minulé sezóně hostoval.

Plzeň má na podzim náročný program, ale rozhodně se jej nechce vzdávat. Ve čtvrtek bude hrát doma odvetu s Antverpami a potřebuje dohnat jednobrankové manko. „Zápasy mám radši než trénování. Vlastně pořád hrajeme, ale musíme lépe regenerovat. Plzeň je na to zvyklá a mně to problém nedělá,“ poukazuje Janošek na fakt, že si svůj návrat na západ Čech užívá.

Nyní se ale postaví klubu, kde v minulé sezóně sbíral cenné herní zkušenosti. Jednadvacetiletý záložník by mohl být budoucností Plzně, ale o svých schopnostech musí trenéra přesvědčovat dlouhodobě. Na tým z Uherského Hradiště nezapomíná. „Měli jsme skvělou partu, s kluky už jsme si psali a hecovali se. Určitě to bude super zápas,“ zvěstoval na stránkách plzeňského klubu.

Slovácko dokáže kousat, což pocítila v prvním ligovém kole Sparta. I proto Janošek oceňuje práci kouče, pod kterým tento moravský klub zaznamenal progres ve stylu hry. „Trenér Svědík má výborně zvládnutou defenzivní část a organizaci hry. Určitě budou chtít dopadnout jako na Spartě,“ varuje Janošek před zrádností soupeře, který se jede do Plzně porvat o body.