Šilhavý: Hložek, Matoušek nebo Sadílek jsou příslib do budoucna pro naši reprezentaci

Šilhavý: Hložek, Matoušek nebo Sadílek jsou příslib do budoucna pro naši reprezentaci

Česká reprezentace bude v září pokračovat v evropské kvalifikaci o ME 2020. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého sehrají zápasy v Kosovu a Černé hoře. Zkušený stratég má už v hlavě možná jména pro nominaci, navíc věří, že by mohl počítat i s Vladimírem Daridou a Antonínem Barákem. Podle jeho slov by mohl dát i prostor mladíkům.

Reprezentace by se ráda prokousala na vrcholný evropský turnaj, ale moc dobře tuší, že první místo ve skupině je obsazené Anglií. S ostatními výběry si to rozdá o druhý flek v tabulce. „Uteklo to rychle, teď už zbývá poslední měsíc. Někteří hráči jsou ještě v přípravě, uvidíme, jak bude probíhat finální fáze. Okruh hráčů je stálý. Zranění hráči vyjma Bořka Dočkala se uzdravují, ať už je to Tonda Barák nebo Vláďa Darida. Věřím, že budou k dispozici,“ nechal se slyšet Šilhavý v rozhovoru na stránkách českého národního výběru.

V hlavě má i možnost povolat některého z mladíků, kteří si o místo v nominaci hlasitě říkají. Pro některé by to mohl být vůbec první start za A-tým. „Skloňují se mladí hráči jako Hložek, Matoušek nebo Sadílek. Je to velký příslib pro náš fotbal, jsou hodně sledováni. Pak jsou tam z ligy některá další jména, ale nechtěl bych to teď publikovat,“ pokračoval někdejší kouč Liberce či pražské Slavie.

Důležitá bude v září především konfrontace s Kosovem, které je pouhý bod za českým výběrem. „Jsou nejblíže, proto jsou asi náš největší konkurent. Troufám si říct, že Kosovo je z těch tří týmů nejkompaktnější. Řadil bych je malinko výš. Doma ještě budou mít výhodu domácího prostředí, nicméně věřím, že ten zápas zvládneme,“ dodal Šilhavý.