Serie A: AC Milán v boji o čelo neztratil

Třetí místo si v 21. kole italské Serie A pojistil AC Milán, který snadno vyhrál na hřišti Sieny 3:0. Na Juventus, který doma rovněž nezaváhal, ztrácejí ´Rossoneri´ deset, na Inter stále osm bodů. Vyhrál i další tým z čela tabulky Fiorentina, kterou střelecky po krátké pauze opět táhne kanonýr Toni.

Obránce Fabio Cannavaro zaskočil za ofenzivní hvězdy Juventusu a dvěma góly v neděli zajistil fotbalistům turínského klubu vítězství 2:1 nad Empoli. Obhájci titulu si tak udrželi v čele italské ligy osmibodový náskok před Interem Milán.

Juventus, kterému chyběli Pavel Nedvěd a švédský střelec Ibrahimovic, už ve třetí minutě prohrával. Cannavaro však brzy vyrovnal a ve druhém poločase opět hlavičkou po rohu rozhodl o čtrnáctém ligovém vítězství "Staré dámy" na domácím stadionu po sobě.

Třetí místo si pojistil AC Milán, který snadno vyhrál na hřišti Sieny 3:0. Dvěma zásahy se o to zasloužil Brazilec Kaká, kterého na závěrečné minuty vystřídal český reprezentant Marek Jankulovski. Pátou pozici uhájilo Livorno, které ve třetí minutě nastaveného času vybojovalo remízu 1:1 s Trevisem.

Znovuzrozený střelec Fiorentiny Luca Toni skóroval už jednadvacetkrát v sezóně a uniká v čele tabulky kanonýrů svému pronásledovateli Davidu Trezeguetovi z Juve, který se naopak začíná trápit a v poslední době neproměňuje ani vyložené příležitosti. Toni zařídil dvěma góly vítězství nad Messinou 2:0 a Fiorentina tak neztratila v boji o čelo tabulky na Juventus ani milánské rivaly AC a Inter. Český obránce Tomáš Ujfaluši viděl v prvním poločase žlutou kartu. Na čtvrtém místě má florentský tým stále tříbodovou ztrátu na třetí AC a třináct bodů na Juventus.

Výsledky 21. kola:

Fiorentina - Messina 2:0 (45. a 73. Toni)
Parma - Chievo 2:1 (45+2. Rossi, 82. Simplicio - 26. Amauri)
Juventus Turín - Empoli 2:1 (17. a 77. Cannavaro - 3. Almiron)
Ascoli - Lecce 2:0 (4. Ferrante, 36. Bjelanovič)
Siena - AC Milán 0:3 (12. a 84. Kaká, 69. Ševčenko)
Udine - AS Řím 1:4 (66. Di Natale - 40. z pen. a 75. Mancini, 62. De Rossi, 79. Chivu)
Reggina - Sampdoria 2:1 (7. Paredes, 45+2. Amoruso - 45. Kutuzov)
Livorno - Treviso 1:1 (90+3. Galante - 7. Ferreira).

[ 22.1.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]