Šmicer kroutí hlavou nad chováním Kangy: Aby se trenér šel doprošovat, aby si plácl s hráčem, to nevím

Šmicer kroutí hlavou nad chováním Kangy: Aby se trenér šel doprošovat, aby si plácl s hráčem, to nevím

Když byl nejlepší střelec dosavadní sparťanské sezony s pěti brankami Guélor Kanga v Mladbé Boleslavi stažen z taktických důvodů z trávníku již ve dvaašedesáté minutě, nesl to poměrně nelibě.

Při ochodu ze hřiště, k němuž došlo za stavu 1:2, si neplácil se střídajícím Benjaminem Tettehem a hlavní trenér Václav Jílek si musel o podání ruky velmi okatě říci a co více - musel si pro něj doslova přijít.

A právě dotyčné chování se nelíbilo Vladimíru Šmicerovi, jenž poté osmadvacetiletého reprezentatna Gabonu v televizním pořadu Tiki-Taka náležitě zkritizoval...

"Zápas se nějak vyvíjí, trenér se rozhodne, že ho sundá. Měl by to pochopit a jít dolů. Plácnout si s hráčem, co jde na hřiště místo něj, to samé s trenérem. On ale jde úplně mimo všechny, vleze si na stranu střídačky a sedne si. Aby se trenér šel doprošovat, aby si plácl s hráčem, to nevím," kroutil hlavou vítěz Ligy mistrů z roku 2005.

Proměnlivé chování někdejší součástky ruského Rostova či srbské Crvene Zvezdy by netoleroval. "Zatím je to možná nejlepší hráč ligy, to musím říct, bohužel. Ale na druhou stranu. S Trabzonsporem dá krásný gól na 2:0, běží před fanoušky Turků, stoupne si před ně a něco tam dělá. Proč k té hordě běží?! Pak to skončí 2:2. Vidím v tom karmu, neměl to dělat. Jinak by Sparta vyhrála 2:0, to jsem přesvědčený," doplnil šestačtyřicetiletý internacionál na adresu prvního duelu třetího předkola Evropské ligy s Trabzonsporem.