Lavička pracuje ve Wroclavi s dvojicí Slováků i explzeňským Živuličem a vládne celé Ekstraklase

Lavička pracuje ve Wroclavi s dvojicí Slováků i explzeňským Živuličem a vládne celé Ekstraklase

Polská Ekstraklasa má za sebou úvodní čtyři duely nového soutěžního ročníku 2019/2020, s tím, že celému peletonu vládne Slask Wroclaw, na jehož trenérské lavičce sedí od letošního ledna Vítězslav Lavička.

Nynější tým šestapadesátiletého odborníka s minulostí ve Viktorii Žižkov, Liberci, Spartě či Sydney ještě neokusil hořkost porážky a to vše i přesto, že z prvních čtyř kol nastoupil hned třikrát na soupeřově půdě.

V dosud jediném domácím utkání si v roce 1974 založený Slask poradil s obhájcem titulu Piastem Gliwice a dokázal již vyloupit domácí tvrze Wisly Krakow i Lechu Poznaň, s ítm, že na hřišti Legie Varšava bezgólově remizoval.

Wroclaw, která hraje domácí utkání na moderním stadionu Miejski pro více než 42 tisic diváků, vládne tabulce o skóre před Pogonem Szczecin. V příštím kole - v sobotu 17. srpna - přivítá před vlastním publikem Cracovii Krakow.

Někdejší kouč české jednadvacítky udělal novou brankářskou jedničku ze čtyřiatřicetiletého slovenského gólmana Matúše Putnockého, jenž přišel do Wroclawi z Poznaně. Zatím sází i na o čtyři roky mladšího slovenského zadáka Roberta Picha, který pod ním odehrál vše.

Ten, jemuž ve Slasku asistuje Zdeněk Svoboda, pak má nově v kádru také sedmadvacetiletého chorvatského středopolaře Diega Živuliče, jehož dobře znají také v České republice, za což může jeho angažmá ve Fastavu Zlín a Viktorii Plzeň, kde se však příliš neprosadil.