Návrat do Česka v tuto chvíli asi ne. Bony je bez klubu a svěřil se médiím o budoucnosti

Návrat do Česka v tuto chvíli asi ne. Bony je bez klubu a svěřil se médiím o budoucnosti

Třicetiletý útočník Bony Wilfried je doposud bezpochyby v čerstvé paměti fanoušků pražské Sparty, která rodáka z Pobřeží Slonoviny přivedla do světa dospělého fotbalu. Bony je momentálně bez angažmá a na novou sezónu se připravuje se čtvrtiligovým anglickým Newportem. Loni na rozlučce Luboše Kaloudy nevyloučil budoucí návrat do Čech, v tuto chvíli má ale jiné priority.

„Můj agent je v kontaktu s kluby z Turecka a Itálie. Počkáme na nejlepší nabídku, poté to probereme a pokud se nám to bude líbit, tak tam odjedeme podepsat smlouvu. Doufám, že nový klub si najdu co nejrychleji to jen půjde,“ přiznal Bony britskému BBC Sport.

Bony odešel ze Sparty v lednu 2011 za asi 3,4 milionů britských liber do nizozemského Vitesse Arnhem a po dvou a půl letech se posunul ještě o stupýnek výš, když přestoupil za 12 milionů liber do Swansea City. Když v lednu 2015 odešel za 25 milionů britských liber do Manchester City, v anglické Premier League už měl na kontě pětadvacet vstřelených branek.

Angažmá v Manchesteru City mu však nevycházelo zcela podle představ a po dvou nepovedených letech odešel na hostování do Stoke City. V létě 2017 se vrátil do Swansea, kde se v Premier League poprvé prosadil a letošní jaro strávil na hostování v Al-Arabi. Bony Wilfried je momentálně volným hráčem a vzhledem k jeho stáří třiceti let bychom ho mohli na té nejvyšší úrovni vidět ještě alespoň pět let.