Náš sen se rozplynul, smutnil trenér Boleslavi Weber po prohře s FCSB gólem z 91. minuty

Náš sen se rozplynul, smutnil trenér Boleslavi Weber po prohře s FCSB gólem z 91. minuty

Mladá Boleslav vypadla z Evropské ligy s FCSB po statečném výkonu. Po slibné venkovní remíze doma dlouho držela stav bez branek. Až v 91. minutě vstřelil první gól dvojutkání Rumun Pantiru a veškeré naděje Boleslavi byly pryč. Obrovské zklamání neskrýval na pozápasové tiskové konferenci ani hlavní trenér Středočechů Jozef Weber.

„Náš sen se rozplynul. Když chceme takového soupeře porazit, musíme těch několik šancí proměnit a podat nadprůměrný výkon. To se nám v některých částech utkání povedlo, ale ne tak dlouho, abychom to zvládli. Plus naivita, vyloučení, ztráty. Soupeř byl lepší, postoupil, ale musím říct, že jsme byli kousíček od toho a dlouho mě to bude mrzet,“ prohlásil Weber na pozápasové tiskové konferenci.

„Tím, že se to nepřetavilo do branky, tlak upadal a naopak Steaua přebrala iniciativu. V takovém zápase musíte udělat něco výjimečného a my jsme v tu chvíli měli vést 1:0. To utkání by se určitě vyvíjelo jinak,“ dodal Weber.

Boleslavští se ale určitě nemají za co stydět. V rámci Evropské ligy skončili ve stejném předkole jako čeští velikání Sparta Praha a Viktoria Plzeň a dokonce se dostali dál než Jablonec, o nemž se předpokládalo, že Boleslav předčí. A právě s Jabloncem se Mladá Boleslav již tuto neděli utká v rámci 6. kola Fortuna ligy na jeho hřišti. O týden později Mladá Boleslav přivítá nováčka z Českých Budějovic.