Trenér Páník si s výběrem hráčů proti Spartě nedělá těžkou hlavu: Když mužstvo vyhrává, je volba jednodušší

Trenér Páník si s výběrem hráčů proti Spartě nedělá těžkou hlavu: Když mužstvo vyhrává, je volba jednodušší

Již tuto neděli bude k vidění tradiční a velmi vyhlížená bitva dvou odvěkých rivalů. Sparta přivítá na Letné Baník, s nímž si bude chtít spravit chuť po vyřazení v Evropě. Hosté však do Prahy přijedou v dobré náladě a s touhou uspět. 

Obě mužstva nezačala sezonu tak, jak si představovala. Baník podlehl Liberci, Sparta pro změnu Slovácku. Ostravští fotbalisté tápali zejména na domácí půdě, kde tuto smůlu protrhli konečně až posledním duelem proti Bohemians (4:2). Od letenských je na druhou stranu těžké předpodkládat, jaký výkon předvedou a v jaké sestavě na hřiště nastoupí. 

„Sparta má obrovsky široký kádr, teď současně i velký počet zraněných hráčů, a nikdy nevíte, kdo se jim vrátí a naskočí do sestavy. Respektujeme její sílu. Pořád je to Sparta, nesmírně silný a kvalitní celek,“ svěřoval se pro klubové stránky Baníku trenér Páník, jemuž se do kádru vrátili absentéři Jan Laštůvka s Milanem Lalkovičem. 

I vzhledem k návratům se tak Ostravě otevírá více možností při volbě základní sestavy. „Hráčů máme dostatek, když mužstvo vyhrává, je to jednodušší. Věříme, že vybereme správnou jedenáctku,“ naznačovala sebevědomě hlava lavičky přikyvujíc na to, že na Letné může překvapit. „Ono je to úplně stejné jako v každém jiném zaměstnání. Když pracujete a daří se vám, je to hned pozitivnější. Vždy je lepší, když je mužstvo naladěné a vyhrálo se, můžeme tam jet optimisticky,“ doplňoval pro klubové stránky Páník. 

Sparta má s Baníkem dobrou vzájemnou bilanci, ale s ohledem na svou formu nemůže být zrovna dvakrát nadšená. Družina trenéra Jílka vyhrála pouhé dva ze sedmi soutěžních zápasů, v těch zbylých inkasovala vždy alespoň dvě branky. Jak moc prověří Ostrava její defenzivu, to se dozvíme již tuto neděli od 15 hodin.