Sparta vyhrála nad Baníkem, Plzeň ztratila v Teplicích

Nejzajímavějším zápasem 6. kola Fortuna ligy je bezpochyby souboj Sparty s Baníkem Ostrava. V neděli se utkají také Jablonec s Mladou Boleslaví, Karviná s Libercem a Teplice s Plzní.

Sparta dokázala potvrdit rolo favorita a nad ostravským Baníkem zvítězila po dvou gólech z prvního poločasu 2:0. Poprvé se trefil již v 10. minutě po přihráce Adama Hložka Martin Hašek, který následně vstřelil i druhý gól. Ve 39. minutě nakopl míč do pokutového území hostů Radakovič a zaváhání ostravského brankáře Budinského, který vyběhl ze svého prostoru, využil právě Hašek, jenž upravil skóre na konečných 2:0.

Liberec zvítězil v Karviné díky gólu Jakuba Peška z 18. minuty. Slovan přitom dohrával zápas v devíti lidech. V 68. minutě totiž dostal druhou žlutou a následně červenou kartu Oscar Dorley a v nastaveném šase druhé půle byl vyloučen Mara.

Viktoria Plzeň i přes roli favorita ztratila body v Teplicích. Ve 37. minutě sice vstřelil úvodní gól zápasu hostující Kalvach, v 83. minutě však srovnal na konečných 1:1 domácí Hora a Plzni už vedení na svou stranu nepřevážila. Po šesti odehraných kolech je tedy s jedenácti body čtvrtá a na první Slavii ztrácí pět bodů.

Sparta - Baník 2:0 (0:0)

Góly: 10. Hašek, 39. Hašek
ŽK: 28. Kozák - 14. Procházka, 28. Smola, 34. Fillo, 63. de Azevedo
Sestava Sparta: Nita – Sáček, Radakovič, Hancko, Hanousek – Mandjeck (76. L. Krejčí), Trávník, Hašek – Hložek, Kozák (72. Tetteh), Plavšič (88. Graiciar)
Sestava Baník: Budinský – Jánoš, Šindelář, Procházka, Fleišman – Fillo, Reiter (72. Baroš), Hrubý (66. Jirásek), de Azevedo – Kuzmanovič, Smola (59. Diop)
Diváci: 14123
Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Hájek

Jablonec - Mladá Boleslav 2:1 (1:0)