Jílek vyzdvihuje Sáčka: Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme a snaží se to plnit

Jílek vyzdvihuje Sáčka: Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme a snaží se to plnit

Dvaadvacetiletý univerzál Michal Sáček, jenž zatím odehrál ve Fortuna:lize každé ze šesti dosavadních utkání, může stále podle jeho přímého nadřízeného Václava Jílka vyrůst ve velkého evropského hráče.

Byť začal ročník ve středu zálohy, aktuálně je letenský odchovanec alternativou na pravý kraj defenzivní řady a může tam zůstat i nadále...

"Znám ho dlouho a vím, že párkrát hrál v přípravě v obraně již dříve. Odehrál třeba dobré utkání, ale pak přišlo utkání na Euru proti Německu, kde slušně řečeno vyhořel," připomněl šéf sparťanské lavičky.

Na kraji obrany ho půjde čekat i v neděli 25. srpna v rámci sedmého kola na půdě Slovanu Liberec. Dle trenéra by klidně mohl zopakovat scénář, který zažila Generali arény s Pavlem Kadeřábkem, jenž je nyní pevnou součástí bundesligového dění...

"V úvodu sezony nebyl ještě tolik sebevědomý, ale v Trabzonu byl náš nejlepší hráč a s Baníkem hrál také skvěle. Má schopnost se vzdělávat, zlepšovat se, poslouchá, co mu říkáme, snaží se to plnit. Má ale i herní nadstavbu, když jako středový hráč dokáže na kraji hřiště řešit situace fotbalově," chválil exolomoucký kormidelník.

To, zda se bude po uzdravení o dva roky staršího Nora Andrease Vindheima vracet do záložní řady, ještě rozlousknuto není. "Pořád to beru jako alternaci, protože čekáme na Vindheima a Zahustela, ale jsem rád, že hraje takto kvalitně," uzavřel kouč Radakoviče, Haška, Trávníka s pol.