V Barceloně to absolutně nefungovalo, říká Coutinho

V Barceloně to absolutně nefungovalo, říká Coutinho

Sedmadvacetiletý ofenzivní záložník Barcelony Philippe Coutinho odešel na roční hostování s opcí ve výši 120 milionů eur do Bayernu Mnichov a už stihl poskytnout několik prvních rozhovorů, ačkoliv během svého působení ve španělském celku se novinářům spíše stranil. V loňské sezóně se Coutinhovi v Barceloně vůbec nedařilo a měl problémy s prosazením se do základní sestavy.

„Vždycky se snažím podat co nejlepší výkon. V Barceloně to absolutně nefungovalo a nedařilo se mi. Ale to už je minulost, teď jsem v novém klubu, který je velký a důležitý. Když jsem se dozvěděl o zájmu Bayernu, neváhal jsem ani na vteřinu, věděl jsem, že chci odejít. Já i agent jsme to věděli. Doufám, že tady strávím spoustu let a vyhraju hodně titulů,“ prozradil Coutniho novinářům.

„Hasan Salihamidžič (sportovní ředitel Bayernu) mi dal najevo, jak moc o mě klub stojí a já jsem vděčný za to, že se mu podařilo můj příchod dotáhnout do zdárného konce,“ dodal Coutinho.

Opce ve výši 120 milionů eur se přesně rovná částce, za kterou Coutinho přišel do Barcelony v lednu 2018 z anglického Liverpoolu. Opce je pouze volitelná a Coutinho přesto mluví o Barceloně jako o svém bývalém klubu, do kterého by se neměl už nikdy vrátit. V Barceloně odehrál dohromady 76 zápasů, ve kterých vstřelil 21 gólů. V Německu Coutinho nikdy předtím nepůsobil.