Arsenal řeší odchody i jinou politiku v prodlužování smluv s hráči

Arsenal řeší odchody i jinou politiku v prodlužování smluv s hráči

Kádr kanonýrů se zcela určitě během několika následujících dní a týdnů nerozroste. Přestupní okno v Anglii je již uzavřené, ale to neznamená, že nemůže dojít ke změnám. Řeč je především o odchodech. Vedení Arsenalu však řeší i podpisy s oporami. Co zajímavého se může v Londýně ještě stát?

Na Emirates Stadium v létě zamířil jako hlavní hvězda útočník Nicolas Pépé z Lille, které za něj inkasovalo 87 milionů eur. Kromě něj se Emerimu hlásili také William Saliba, Kieran Tierney, David Luiz nebo Dani Ceballos.

Přišla řeč ale i na odchody a kufry tak balila celá řada borců. Vzpomenout lze Alexe Iwobiho, Laurenta Koscielného, Davida Ospinu, Stephana Lichtsteinera, Aarona Ramseyho či Dannyho Welbecka.

To ale nemusí být zdaleka vše. Podle Joshe Kroenkeho, člena vedení klubu, ještě ke změnám dojde. „Vím, že je v týmu několik hráčů, kterým vadí nedostatečné vytížení a rádi by odešli na hostování, či na přestup. To je ale plně v kompetenci sportovního úseku,“ řekl pro BBC Sport.

Kromě toho se v Arsenalu řeší také podpisy s borci, kterým by měla brzy končit smlouva. V minulosti se totiž nejednou stalo, že tým opouštěli vynikající plejeři zcela zdarma právě po vypršení kontraktu. „Děláme, co můžeme a snažíme se v tomto ohledu jednat agresivněji a rozhodněji než v minulosti. Jednáme s hráči čestně, což je podle mě nejdůležitější,“ uzavřel Kroenke.