Vaněk se vrátil z Ruska do divizního béčka Zbrojovky. S dalším krokem mu pomáhá Paska

Vaněk se vrátil z Ruska do divizního béčka Zbrojovky. S dalším krokem mu pomáhá Paska

Bývalý český reprezentant s osmi mezinárodními starty a dvěma českými tituly z let 2015 a 2016 Ondřej Vaněk ukončil po třech sezonách své působení v ruské Premier League.

V Ufě, za kteoru si v rozehrané sezoně nepřipsal ani jeden start a pouze byl pětkrát připraven na lavičce, se někdejší hráč Hlučína, Jablonce, Kayserisporu či Viktorie Plzeň dohodl na ukončení kontraktu a momentálně se připravuje v rodném Brně s béčkem tamní Zbrojovky.

Druhou ligu by však hrát čerstvě devětadvacetiletý fotbalsita neměl, neboť vyhlíží další zahraniční angažmá. "V Ufě se rozhodli jít jinou cestou. Začali stavět mnohem víc mladé kluky. Zároveň se mnou tam skončilo víc hráčů. Je to realita. Beru to tak, že jsem v Rusku strávil tři hezké roky a naučil jsem se jazyk," pronesl na webu sport.cz zkušený záložník.

A co nejbližší budoucnost? Aktuálně zaměstnal svého agenta Pavla Pasku. "Strávit nějaký čas ve městě, kde jsem prožil mládí, je docela příjemné. Já bych už ovšem chtěl nejen trénovat, ale i nastupovat k zápasům. Fakt ale netuším, zda se mi to splní ve čtvrtek, za pár dní anebo třeba za týden. Rád bych ještě odešel někam do ciziny. Každou chvíli si volám s mým agentem panem Paskou a řešíme to. Věřím, že se pro mě nějaké pořádné zahraniční angažmá ještě najde. Třeba bude už poslední," doplnil na stránkách sport.cz Vaněk.

Zbrojovce, jejíž je odchovancem, který přestoupil do Slavie až v dorostu, děkuje za azyl, ale zatím se jí posílit nechystá. Možná za pár sezon. "Nevylučuju nic. Avšak mojí jednoznačnou prioritou je zahraničí. Do budoucna ovšem platí, že bych si moc rád za Brno zahrál. Rodiče bydlí kousek od královopolského stadionu. Se sportovním manažerem Požárem jsme se dohodli, že se připojím k diviznímu béčku, protože áčko čeká v pátek důležité druholigové utkání s Vítkovicemi. Když mě některý z kluků požádá o radu, samozřejmě rád vyhovím," nechal se na webu sport.cz slyšet Vaněk.