Brno reaguje na nevydařený vstup do sezony. Jeho ofenzivu má zkvalitnit liberecký náhradník...

Brno reaguje na nevydařený vstup do sezony. Jeho ofenzivu má zkvalitnit liberecký náhradník...
OBSAHUJE VIDEO

Brněnské Zbrojovce návrat mezi elitu v minulé sezóně nevyšel, ale ambice má stále stejné. Přes baráž cesta nevedla, proto na jihu Moravy doufají, že další ročník v druhé nejvyšší soutěži zakončí na prvním místě a postoupí automaticky. Po pěti odehraných kolech je ale Brno až na devátém místě se ziskem šesti bodů za jednu výhru a tři remízy. I proto vedení sáhlo po ofenzivní posile.

Kádr Zbrojovky ohlásil na začátku tohoto týdne rozšíření. Na roční hostování s možností opce přichází z Liberce Jan Pázler. Osmadvacetiletý útočník se pod Ještědem nedokázal adekvátně prosadit, ale v dobách, kdy hrával za druholigový Hradec Králové, patřil k postrachům každé defenzivy. „Honzův příchod je reakcí na nevydařený vstup do sezóny. Slibujeme si od něj zkvalitnění útočné fáze,“ nechal se slyšet na klubových stránkách manažer Tomáš Požár.

Brno si je vědomo, že potřebuje začít sbírat body, aby nemuselo ve zbytku sezóny ukrojovat manko na konkurenci. Nová akvizice dorazila do Brna již v neděli, aby se v pondělí ráno hlásila na prvním tréninku. „Trénink byl výživný, pocity mám zatím jenom dobré. Vím, že se Zbrojovka minulý rok rvala o postup do posledních vteřin, je škoda, že to v baráži nevyšlo. Teď se budeme rvát znovu a věřím, že k tomu přispěju svým dílem. Vím, že se ode mne budou očekávat především góly,“ má jasno Pázler, který po podpisu smlouvy jasně vyložil, s čím se do druhé nejvyšší soutěže vrací.

Námluvy probíhaly poměrně rychle a jednalo se o záležitost několika dnů. Rodák z Náchoda ale nakonec volání vyslyšel. „Někdy ve čtvrtek mi volal pan Požár, že je zde možnost jít do Brna na hostování. Za zájem jsem byl rád, pak mi volal i trenér Šustr, přes víkend jsme to doladili a jsem tady. Reference jsem čerpal od Radka Buchty, kterého znám. Jinak z kádru znám trochu blíže asi jen Adama Fouska z doby, kdy jsem hrával v Hradci a on v Pardubicích, a pak Šimona Šumberu, který je stejný ročník,“ dodal Pázler, který věří, že se do kádru Brna velmi rychle začlení.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.