S nákladnými přestupy nesouhlasí ani Ronaldo: Dnes už může stát 100 milionů eur i ten, co ještě nic nedokázal

S nákladnými přestupy nesouhlasí ani Ronaldo: Dnes už může stát 100 milionů eur i ten, co ještě nic nedokázal

Kdykoliv měnil dres Cristiano Ronaldo, stál ohromné peníze. V roce 2018 za něj Juventus zaplatil Realu Madrid 100 milionů eur, s tím, že tato částka ještě pořád nemusí být konečná a díky bonusům by se mohla vyšplhat až na 117 milionů eur.

Nálepku 100 a více milionů eur už kromě něj mají také Gareth Bale, Eden Hazard, Paul Pogba, Ousmane Dembélé, Philippe Coutinho, Antoine Griezmann, Joao Felix, Kylian Mbappé a Neymar. Čtyřiatřicetiletý Portugalec však s takovými částkami nesouhlasí a finančním závodům přestává rozumět...

"V moderním fotbale je těžké dělat nějaké výpočty. Kluby hodně staví na potenciálu hráče a fotbalový průmysl je dnes jiný, než tomu bylo dříve," všimlo si někdejší eso Sportingu Lisabon či Manchesteru United, jehož slova publikoval web sport.sk.

Jako příklad uvedl svého devatenáctiletého krajana Joaa Felixe, jenž ho při svém transferu z Benfiky Lisabon do Atlétika Madrid finančně trumfl, neboť stál 126 milionů eur. Sám CR7 nad tím však kroutí hlavou...

"Dnes už může jakýkoliv hráč přestoupit za 100 milionů eur. Bez toho, aby vůbec něco dokázal. Ve fotbale je dnes víc peněz. A tak i stoper nebo brankář mohou vyjít na 70 nebo 80 milionů eur," připomněl pětinásobný držitel Zlatého míče, jehož vyjádření vyšlo na sport.sk.

Gólostroj z Turína ale nad tím vším pouze krčí rameny. "Ani já s tím nesouhlasím. Je to však svět, ve kterém žijeme a musíme to respektovat," zakončil na serveru sport.cz svěřenec Maurizia Sarriho, jenž si vydělává na Juventus Stadium 31 milionů eur ročně a dalších více než 60 milionů eur mu během roku vynesou jeho marketingové aktivity.