Džeko udělal radost mnoha lidem. Proč ale v Římě odmítl kapitánskou pásku?

Džeko udělal radost mnoha lidem. Proč ale v Římě odmítl kapitánskou pásku?

Třiatřicetiletý bosenský snajpr Edin Džeko byl během léta spojován se změnou dresu a nejreálněji vypadal jeho odchod do konkurenčního Interu Milán.

Někdejší střelec Wolfsburgu a Manchesteru City se však nakonec rozhodl zůstat ve věčném městě a na Olympijském stadionu podepsal nový kontrakt, který ho váže k Vlkům až do léta 2022.

"Jsem šťastný, když vidím, kolika lidem jsem udělal radost, že jsem zůstal se svými spoluhráči. Jsou to moji přátelé a bratři," citoval vytáhlého forvarda web eurofotbal.cz.

V hlavním městě Apeninského poloostrova tak může mistr bundesligy z roku 2009 a dvojnásobný šampion Premier League z let 2012 a 2014 začít již pátý soutěžní ročník v řadě, který jeho AS otevírá již tuto neděli domácím utkáním proti Janovu.

Džekův odchod si nepřála celá římská kabina. "Musím říct, že na mě neustále tlačili a dávali mi jasně najevo, že si přejí, abych v Římě zůstal a neodcházel. S každým tady mám perfektní vztah. Pellegrini a Florenzi do mě hučeli každý den: Nikam nejdeš, zůstáváš," usmíval se svěřenec portugalského kouče Paula Flonsecy, jehož vyjádření publikovaly stránky eurofotbal.cz.

Zmíněný osmadvacetiletý obránce Alessandro Florenzi, který je kapitánem mužstva, mu dokonce nabízel svou pásku. "Říkal mi, že když podepíšu novou smlouvu, tak mi pásku dá. A když jsem nakonec kontrakt opravdu s klubem uzavřel, tak slovo dodržel, přišel a říká: Tak je tvoje. Odpověděl jsem mu, že ne. Řekl jsem mu, že je naším kapitánem on a zůstane jím," uzavřel eurofotbalem.cz citovaný kolega Kluiverta, Defrela či Perottiho, jehož setrvání možná přinese odchod Patrika Schicka k italské konkurenci či do německé ligy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.