Na Spartu připravující se Liberec nestačil na dvanáctý tým 2. ligy. Hoftych to sváděl na asistenta

Na Spartu připravující se Liberec nestačil na dvanáctý tým 2. ligy. Hoftych to sváděl na asistenta
OBSAHUJE VIDEO

Ačkoliv v minulém ligovém kole na půdě Karviné liberecká družina zvítězila, povedený start do nového ročníku nezažívá a dokazuje to průběžná dvanáctá pozice s pouhými dvěma výhrami v úvodních šesti kolech.

Slovanu nevyšel ani vložený přípravný duel s druholigovým Ústím nad Labem, kterým se chtěl severočeský soubor naladit na nejbližší domácí zápas se Spartou, která přijede na stadion U Nisy již v neděli 25. srpna.

MOmentálně dvanáctý tým druholigového peletonu v České Lípě vyhrál a podještědskou značku ověnčenou třemi titulu ligového šampiona přetlačil poměrem 2:1, o což se dvěma přesnými zásahy postaral dvacetiletý nigerijský útočník Bassey Fortune. Jediným střelcem libereckého mužstva byl Koscelník, jenž se prosadil ve dvaasedmdesáté minutě.

Kouč Pavel Hoftych dal v přípravě šanci zejména hráčům, kterým chybělo zápasové vytížení, ovšem příliš se mu to nevyplatilo. "Zápas koučoval Pavel Medynský, takže prohrál on. Ne, zápas byl naplánovaný už dva týdny. Příprava byla krátká a někteří hráči dvacetičlenného kádru nemají herní praxi, chceme je přitom vidět v plné zátěži," uvedl po závěrečném hvizdu někdejší stratég Zlína, Bohemians či Českých Budějovic.

"Ústí je kvalitní mužstvo a všech 10 hráčů, kteří hráli v Karviné, měli ráno intenzivní trénink a zbytek hrál. Můžeme dát prostor také hráčům z B-týmu, navíc za nás hrál kapitán dorostu Černický. Šlo o výborné utkání z toho pohledu, že jsme viděli rozehranost některých hráčů, s nimiž bychom případně mohli počítat i na Spartu," uzavřel šéf Nguyena, Breiteho, Potočného, Hybše a spol., jehož slova vyšla na stránkách fcslovanliberec.cz.

Příprava v České Lípě:

Ústí nad Labem - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 28., 64 Bassey Fortune - 72. Koscelník.

Ústí n. L.: Plachý - Pimpara, Richter, Drame, Peterka, Bassey Fortune, Miskovič, Písačka, Strada, Vlček, Valenta.

FC Slovan: Knobloch (46. Hnízdil) - Fukala, Dvořák (46. Alan), Chaluš, Gembický (55. Yu) - Koscelník, Beran (62. Michal), Alibekov, Malinský - Dordič (75. Černický) - Musa.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.