Šílenství, peklo...i když má Slavia nejlepší fanoušky v Česku, s Řeckem se to vůbec nedá srovnat, hlásí Stoch

Šílenství, peklo...i když má Slavia nejlepší fanoušky v Česku, s Řeckem se to vůbec nedá srovnat, hlásí Stoch

PAOK Soluň čeká ve čtvrtek večer úvodní duel play-off o Evropskou ligu na půdě Slovanu Bratislava. V dresu řeckého mužstva by neměl chybět na trávníku ani exslávistický záložník Miroslav Stoch, jenž věří, že se na hřiště dostane.

Devětadvacetiletý záložník zamířil na jih Starého kontinentu v letní přestávce po dvou letech ve vršovickém Edenu. "Zatím jsem odehrál doma jen jeden zápas, liga startuje až v neděli. Ale musím říct, že to bylo šílenství. I když má Slavia Praha nejlepší fanoušky v Česku, s prostředím v Řecku se to vůbec nedá srovnat. Na trávníku neslyšíte vlastního slova. Už se těším na další domácí zápasy. Po zisku double klub vyprodal všechny permanentky na celou sezonu. Pokaždé, když je stadion v Soluni plný, je tam peklo," uvedl webem aktualne.cz citovaný reprezentant našich východních sousedů.

Jeho tým letos moc toužil po Lize mistrů, ze které ho však ve třetím předkole vyšoupl Ajax Amsterdam. "Byl to nešťastný dvojzápas. Nebyli jsme horší, dovolím se tvrdit, že v mnoha fázích jsme byli na trávníku lepším mužstvem. Mrzí nás hlavně odveta. Pořád mám pocit, že tři penalty jsou trochu moc, jako kdyby byl Ajax do další fáze dotlačený. Ze hry jsme dostali jen jeden gól a nemůžu se ubránit dojmu, že mu předcházel faul. Chybělo nám sportovní štěstí. Vždyť při jednom gólu trefil náš hráč při odkopu Huntelaara a míč skončil v síti. Ale i takové chvíle přináší fotbal," vrátil se k nedávné minulosti Stoch, jehož slova vyšla na aktualne.cz.

Sám bývalý hráč Nitry, Chelsea, Twente, Al Ainu či Bursasporu si v onom dvojzápase zahrál jen jednou a to na dvanáct minut. Jistý základ tedy rozhodně nemá. "Už když jsem přicházel, počítal jsem s tím, že nebudu mít hned jisté místo v sestavě. Moc hráčů ze základní jedenáctky z úspěšné minulé sezony neodešlo, takže je logické, že trenéři důvěřují hráčům, kteří vybojovali double. Rozumím tomu. Zvykám si na nové spoluhráče. Stále jsem tak trochu ve fázi adaptace a připravený počkat na svou šanci. Doufám, že co nejdřív přijde, a pak bude už jen na mně, jestli ji dokážu využít," doplnil na stránkách aktualne.cz technik, jenž už v Soluni působil v sezoně 2013/2014, ale tehdy byl v Řecku pouze zapůjčen z Fenerbahce Istanbul.

Proti úřadujícímu mistrovi Slovenska je třemi řeckými primáty ověnčený PAOK papírový favorit, ale devětadvacetiletý Stoch moc dobře ví, že se rozhodne až na ploše...