Motivace všech kluků proti Spartě je dvojnásobná, všiml si Kozák

Motivace všech kluků proti Spartě je dvojnásobná, všiml si Kozák

Dřímající obr z letenské Generali arény má před sebou třetí venkovní výjezd nové sezony a úkol zní jasně - poprvé si připsat plný počet bodů.

V minulém ročníku dokázala Sparta vyhrát v Liberci po sedmi letech a má tak na co navazovat. "Je určitě třeba začít sbírat body a vítězství venku. Hráli jsme venku dvakrát a ty výkony nebyly optimální. Tím pádem máme z venkovních zápasů jen jeden bod. To musíme změnit, navázat na vítězství z domácího prostředí a tím si pěstovat sebevědomí. Nemůže být takový rozdíl hrát doma a venku. Musíme to pojmout lépe," burcoval na webu sparta.cz exliberecký útočník Libor Kozák.

Sílu Slovanu, v jehož trikotu nastupoval, si moc dobře uvědomuje. "Motivace všech kluků proti Spartě je dvojnásobná a pojedou na sto procent. My se s tím ale musíme vyrovnat. V Liberci je to náročné a neodvážejí se odtud body lehce. Myslím si ale, že když předvedeme něco podobného jako proti Baníku a ještě to zkvalitníme, můžeme uspět," doplnil bývalý hráč Lazia či Aston Villy, jenž se v právě probíhající sezoně zatím zapsal do střelecké listiny pouze jednou, ale i tak se snaží nepanikařit a věří tomu, že mu góly začnou padat.

K těžkému nedělnímu duelu pod Ještědem se vyjádřil také exjablonecký špílmachr Michal Trávník. "Dostáváme první góly a pak to těžko doháníme. Musíme se soustředit na začátek zápasu, abychom neinkasovali a naopak dali první gól my," pronesl český reprezentant, jemuž se v bývalém působišti proti Slovanu poměrně dařilo.

A co názor trenérského štábu? "Samozřejmě nás povzbudila výhra nad Baníkem i výkon, který jsme si i tak zanalyzovali. Pavla Hoftycha znám. Vím, že má rád kombinační fotbal a věřím, že tentokrát to nebude jenom o válce," uzavřel asistent Václava Jílka Jiří Saňák, jehož vyjádření vyšlo na stránkách sparta.cz.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.