5 talentovaných českých gólmanů, kteří vyrůstají ve špičkových akademiích

5 talentovaných českých gólmanů, kteří vyrůstají ve špičkových akademiích

O věhlasu české brankářské školy se dobře ví. V současnosti jí dělají dobré jméno hlavně bundesligoví Tomáš Koubek s Jiřím Pavlenkou, Tomáš Vaclík zářící ve španělské La Lize či Tomáš Holý, který se prosadil na Ostrovech. Není divu, že přední evropské kluby pravidelně zvou na zkoušky právě nadějné tuzemské strážce svatyň. A ti bývají úspěšní. Podívejte se na pětici českých brankářských nadějí, které vyrůstají v akademiích předních klubů za hranicemi.

Vítězslav Jaroš (Liverpool)

Nastoupit v sedmnácti letech za A-tým takového velikána jakým je Liverpool, se opravdu nepovede jen tak někomu. Vítězslavu Jarošovi se to poštěstilo. Byť měl do té doby na kontě jen starty za osmnáctku, kouč Reds Jürgen Klopp se nebál někdejšího gólmana pražské Slavie poslat do branky v přípravě proti Tranmere. Jaroš odchytal celou druhou půli, když nahradil zkušenějšího kolegu Simona Mignoleta, udržel čisté konto a favoritovi pomohl k hladké výhře nad třetiligovým soupeřem 6:0.

„Trenér Klopp mi před zápasem jen řekl, ať si to hlavně užiju. To jsem zkusil splnit. Trenéři říkali, že to bylo dobré. I já byl s výkonem spokojený,“ prozradil Jaroš. „Jsem moc rád, že jsem dostal šanci se ukázat,“ těší brankářskou naději, která načíná na Anfield Road už třetí sezonu a zatím odchytal celkem 38 soutěžních zápasů, včetně těch v prestižní UEFA Youth League. V minulém ročníku pomohl výběru do 18 let k triumfu v FA Youth Cupu. V této sezoně 2019/2020 už by měl začít sbírat starty v dresu liverpoolské juniorky. „Půjde o krok dopředu, třiadvacítky už jsou chlapský fotbal,“ připomněl.