Ti nejlevnější aneb 3 hráči současného sparťanského áčka s nejnižší tržní hodnotou

Ti nejlevnější aneb 3 hráči současného sparťanského áčka s nejnižší tržní hodnotou

Soudobé letenské áčko čítá dvaatřicet tváří, z nichž hned deset se nalézá na marodce. Pokud jde o hráče s nejvyšší tržní hodnotou, tabulkově jsou na tom nejlépe nejproduktivnější článek sestavy Guélor Kanga a nejmladší součástka mužstva Adam Hložek, s tím, že oba mají za svými jmény uvedenu sumu 3,5 milionu eur. A jak to vypadá na opačném pólu mezi borci, kteří by byli v případě změny dresu nejlevnější?

Hráči sparťanského áčka s nejnižší tržní hodnotou:

Ladislav Krejčí

20 let, záložník

300 tisíc eur

Stále teprve dvacetiletý středopolař a dvojnásobnný vítěz zimní Tipsport ligy z let 2018 a 2019 je ve Spartě teprve krátce, ale začal nebojácně.

Z prvních šesti ligových utkání se v sestavě objevil pětkrát a vzhledem k velké konkurenci se dá jeho 373 odehraných minut považovat za slušnou bilanci.

Byť je u něj uváděna tržní cena 300 tisíc eur, vzhledem k potenciálu se dá předpokládat růst a pokud by Spartu opouštěl třeba hned v úvodu nového roku, nepochybně by vyšel na více.

Protože se nepředpokládá, že by se kamerunský navrátilec Mandjeck usadil v Praze na několik let a v české nejvyšší soutěži odehrál příštích pět sezon, pozice štítového záložníka by mohla do budoucna patřit právě jmenovci křídelníka z Boloně.

Po sedmnáctiletém teenageru Hložkovi je to druhý nejmladší hráč, kterému dopřává Václav Jílek pravidelné herní vytížení.