Ti nejlevnější aneb 3 hráči současného sparťanského áčka s nejnižší tržní hodnotou

Soudobé letenské áčko čítá dvaatřicet tváří, z nichž hned deset se nalézá na marodce. Pokud jde o hráče s nejvyšší tržní hodnotou, tabulkově jsou na tom nejlépe nejproduktivnější článek sestavy Guélor Kanga a nejmladší součástka mužstva Adam Hložek, s tím, že oba mají za svými jmény uvedenu sumu 3,5 milionu eur. A jak to vypadá na opačném pólu mezi borci, kteří by byli v případě změny dresu nejlevnější?

Lukáš Juliš

24 let, útočník

200 tisíc eur

Rodák z Chrudimi byl považovaný za velký sparťanský talent, který se mu však nikdy nepodařilo úplně rozvinout.

Devět prvoligových branek je na útočníka za několik let skutečně málo. Když už navíc byl zapůjčen ke konkurenci (Bohemians 1905), aby se rozehrál, přibrzdilo ho dlouhé a nepříjemné zranění.

Pakliže by nejslavnější tuzemská značka neměla na dlouhodobé marodce hráče jako Václav Drchal, Matěj Pulkrab či Václav Kadlec, v Generali aréně už by nejspíš ani nepůsobil.

Zatím na sedmičce je, ale v hierarchii před ním jsou jak Kozák a Tetteh, tak Hložek a Graiciar, jenž dorazil do metropole letos v létě z Fiorentiny a v lize už naskočil jakožto žolík hned třikrát.

Sám Juliš pomáhá spíše béčku, k duelu Fortuna:ligy byl nominován pouze jednou a cena 200 tisíc eur zhruba odpovídá. V zimě nebo v létě 2020 by se mohl stěhovat znovu, tentokráte definitivně.