Hrál za 9 českých klubů včetně Liberce, Brna či Bohemky. Vrátil by se do zdejšího prostředí znovu?

Hrál za 9 českých klubů včetně Liberce, Brna či Bohemky. Vrátil by se do zdejšího prostředí znovu?

V současnosti již devětadvacetiletý srbský útočník Miroslav Markovič toho na české mapě prožil mnoho. Oblékal dres Baníku, Čáslavi, Vlašimi, Viktorie Žižkov, Dukly, Českých Budějovic, Zbrojovky Brno, Slovanu Liberec i Bohemians 1905, s tím, že jistou stopu zanechal také na Slovensku, kde si zahrál za RUžomberok.

Zatím naposledy působil bývalý hráč ruského Chabarovsku v marockém celku Hassania Agadir, kde podle něj lidé fotbal milují. Dvouletou smlouvu však nedodržel a momentálně už se však poohlíží po nové práci - ať už na Starém kontinentu, nebo v nějaké exotice...

"Fotbal v Maroku je hlavně o bojovnosti, ale lidé tam fotbal milují. Fandí s obrovskou vášní. Stadiony tam jsou většinou hezké a možná osm z nich má kapacitu okolo čtyřiceti tisíc míst. Většinou ale nejsou vyprodané. Naplní se jen na důležité zápasy. Když jsem přicházel, tak jsme měl určitá očekávání. Trenér mě nechával hrát více na křídle, ačkoliv jsem přicházel spíš na pozici útočníka. Každopádně celá sezona je pro mě obrovská zkušenost a jsem s ní spokojený," citoval web sport.cz slova ofenzivního světoběžníka, jenž si díky Kalloni vyzkoušel také řeckou soutěž.

A proč už se ho oblíbené turistické město s více než 600 tisíci lidmi netýká? "V klubu nastaly finanční problémy a teď jsem volným hráčem. Jednám s pár kluby a doufám, že během několika dní už se budu mít nové angažmá," doplnil na stránkách sport.cz Markovič, který by mohl slyšet i na českou nejvyšší soutěž, jíž moc dobře zná. "Určitě bych se jí nebránil, něco jsem tu zažil, umím jazk a moc se mi tu líbí. Uvidíme, jak to dopadne. Teď to spíš vypadá na návrat někam do Evropy a ve hře je i nějaká exotika," zakončil na sport.cz.